Nosková narazí na Kasatkinu v Adelaide International – Entertainment

zábava

Nosková šokuje Kasatkinu v Adelaide International

Adelaide (AP) — Česká teenagerka Linda Nosková předvedla jeden z prvních velkých šoků sezóny 2023, když v pondělí v úvodním kole porazila ruskou osmou nasazenou Dariu Kasatkinovou 6:3, 6:7 (2), 6:3. turnaj. Adelaide International.

Osmnáctiletá hráčka na 102. místě prošla těžkým losováním kvalifikace, když naštvala 58. nasazenou Annu Kalinskaya a 43. Anastasii Potapovovou, než dosáhla největšího vítězství své kariéry nad třetí nasazenou Kastykinou.

Nosková hrála teprve svůj pátý hlavní tahák na WTA Tour a nikdy předtím nehrála, natož aby byla poražena, hráčku top 10. Proti soupeřce z 20 nejlepších vedla 0:2.

Její nejlepší výhrou před pondělím byla 38. nasazená Alize Cornetová ve druhém kole na postupu do semifinále v Praze.

Nosková pohodlně ukořistila první set za 46 minut a ve druhém se ujala vedení 4:3, než vedení prolomila Kasatkina. Podávala za stavu 6-5, ale Kasatkina se znovu bránila a získala set v tie-breaku.

Češka se ale odrazila a vyhrála rozhodující set a zápas za něco málo přes dvě a půl hodiny a zakončila rozmáchlým forhendem přes kurt v bodě zápasu. Celkem osmkrát prolomila podání Kasatkiny, trefila 57 dálkových terčů a získala 21 ze svých 24 bodů, když našla síť.

Kasatkina měla bouřlivou sezonu 2022, během níž se vrátila do první desítky a také vystupovala jako gay a veřejně odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu.

READ  The Real Housewives of Beverly Hills se vrací pro sezónu 12

Nosková dosáhla v roce 2022 vysokého umístění 87 a kvalifikovala se do hlavních tahů francouzského a amerického zahájení.

„Bylo tam hodně vzestupů a pádů, ale myslím, že to byla opravdu dobrá sezóna,“ řekla Nosková. „Začal jsem kolem 300, myslím, a pak kolem 100 teď, takže je to docela dobrý pokrok.

„Samozřejmě potřebuji trochu vytrvat, abych se dostal zpět do ()100, ale doufám, že to letos zvládnu.“

Nosková se nyní utká s vítězkou zápasu mezi Australankou Priscillou On a americkou kvalifikantkou Claire Liu.

Později ruská čtvrtá nasazená Veronika Kudmitova porazila Američanku Amandu Anisimovou 6-3, 6-0.

A v mužském týmu Yoshihito Nishioka z Japonska porazil pátého nasazeného Holgera Dionneho z Dánska 2-6, 6-4, 6-4 za něco málo přes dvě hodiny.

„; var i = Math.floor(r_text.length * Math.random()); document.write(r_text[i]);

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."