Nizozemský premiér říká, že celý Západ je ohrožen, pokud nebude agresor napaden

Nizozemský premiér říká, že celý Západ je ohrožen, pokud nebude agresor napaden

Nizozemský premiér uvedl, že Evropa musí udělat více pro podporu Ukrajiny.

Bloomberg/Contributor/Getty Images

Nizozemský premiér Mark Rutte ve čtvrtek prohlásil, že pro Evropu je nezbytné, aby se i nadále postavila ruské agresi, a prohlásil, že region by měl udělat „vše, co je v jeho silách, aby Ukrajincům pomohl“.

„Pokud nebude agresor vyzván a bude se moci věnovat své věci, pak Ukrajina neskončí. Ohrožen je celý Západ,“ řekl Rutte CNBC, když na Světovém ekonomickém fóru v Davosu diskutoval o reakci Evropy na válku na Ukrajině. .

Rutte se v diskusi se Stevem Sedgwickem z CNBC odvolával na Mnichovskou dohodu z roku 1938, v níž se spojenecké síly dohodly, že Československo předá své pohraniční oblasti a obranu nacistickému Německu.

Dodal: „Lidé mají pocit, že jde o hodnoty, že nemůžeme přijmout invazi země do jiné… Jde také o naši kolektivní bezpečnost.“

Rutte také řekl, že Evropa musí udělat více, aby pomohla Ukrajině, ale že otázka vyslání tanků je „citlivým rozhodnutím“.

„Souhlasím s tím, že je třeba argumentovat [tanks] na Ukrajinu. Existuje také důvod pro rozhodování společně s ostatními, včetně našich přátel ve Spojených státech,“ řekl a dodal, že je „poněkud optimistický“, že situace „může dosáhnout bodu zvratu“.

„Musíme udělat vše, abychom pomohli Ukrajincům,“ řekl Rutte.

Ukrajina ptal se opakovaně A její západní spojenci poskytnou tanky, které jí pomohou v boji s Ruskem, což vyvolalo napětí mezi evropskými zeměmi, protože se někteří obávají, že poskytnutí zbraní ještě více popudí Moskvu.

Kraj ale může být blízko k dohodě.

„Chápu to tak, že bylo v podstatě dosaženo dohody,“ řekl v pondělí CNBC John E. Herbst, vrchní ředitel Centra Eurasie Atlantické rady a bývalý americký velvyslanec na Ukrajině.

„Víme, že opozdilcem tady bylo Německo a Němci se o tom nyní zdají být přesvědčeni, že dovolí jiným zemím, které mají tanky Leopard, aby je poslaly na Ukrajinu – tím jsem si jistý – a také si myslím, že je to velmi pravděpodobné, ale Nejsem si jistý, že Německo posílá nějaké leopardy.“ Navíc „.

READ  Richard Moore, šéf MI6, má podezření, že Írán chce jadernou dohodu

Na dotaz ohledně příspěvků Německa Rutte řekl, že země „udělala vše, co bylo třeba udělat“, aby pomohla Ukrajině.

— Holly Ellytt z CNBC přispěla k této zprávě.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *