Nizozemsko U21 pořádá Česká republika

Nizozemsko U21 v pondělí remizovalo s Českem 1:1.

Erwin van de Looy, Jasper Schendelaar (BEC Zwolle) a Dirk Proepper (NEC) provedli po výhře 3:0 nad Norskem při svých debutech totální změny v jeho sestavě.

Million Manhof měl svůj první start a zápas začal rušně, když nejprve inkasoval penaltu, kterou proměnil Adam Karabek z pražské Sparty. Schendalar předvedl skvělý zákrok.

Nizozemci se dostali do vedení o dvě minuty později, když Manhof pálil z hranice vápna po nevyklizeném rohu.

Ve druhém poločase se Nizozemci zranili Thijs Dalinga a Joshua Jirksi, ale měli velkou šanci zdvojnásobit svůj náskok. Anas Salah-Edin se dostal do branky, ale český brankář Vitislav Jaro mu to odepřel.

Střídající Václav Čejk využil chyby Woutera Burgera k udržení stavu 1:1.

Ve chvíli umírání mohl Sidney van Hooijdonk vyhrát pro Zhanga Oranjeho, ale z dobré pozice kývl vedle.

Nizozemsko se nyní bude připravovat na mistrovství Evropy hráčů do 21 let v Gruzii.

READ  Nejbohatší lidé v České republice (5. května 2023)