Nizozemsko a Německo soupeří o vítězství v kvalifikaci mistrovství světa | buvolí sporty

Autor: JAMES ELLINGWORTH AP Sports Writer

Nizozemsko je zpět pod kontrolou své kvalifikační skupiny na mistrovství světa, ale ne přesvědčivě.

K výhře 1: 0 nad Lotyšskem střelou Deviho Klassena chyběla statečnost, která vedla minulý měsíc k rozbití Turecka 6: 1. Stačilo to však k zajištění dvoubodového vedení na čele skupiny G v Evropě, protože druhé Norsko, které přišlo o zraněného útočníka Erlinga Haalanda, remizovalo s Tureckem 1: 1.

READ  Přehled soupeřů Indie ve skupině D

I ostatní velké týmy musely pracovat na svých vítězstvích. Německo bylo o gól pozadu, než se vzpamatovalo a porazilo Rumunsko 2: 1. Vicemistr Světového poháru 2018, Chorvatsko, měl před Kyprem jen jeden gól a zbývalo mu 11 minut, než odstoupil a vyhrál 3: 0.

Přímo na mistrovství světa se kvalifikují pouze vítězové skupin. Druhé místo čeká play off.

Belgie je v tomto týdnu finále Ligy národů zaneprázdněna, a tak se pozornost soustředila na to, aby se Česko a Wales utkaly o druhé místo.

České a velšské týmy si po páteční remíze 2: 2 udržely stejnou úroveň s osmi body, tedy polovinou celkového počtu Belgičanů. Aaron Ramsey dal ve 36. minutě vedení Walesu, ale Jakob Pesek téměř okamžitě za Čechy vyrovnal. Domácí se ujali vedení, když brankář Walesu Danny Ward nedokázal ovládat míč a vstřelil vlastní gól, ale Daniel James zareagoval na vyrovnání skóre Walesu. Estonsko porazilo Bělorusko 2: 0.