Nizozemské nigerijské značky podepsaly smlouvu s Českou fotbalovou federací o mezinárodním partnerství v Delta – The Sun Nigeria

Nizozemské nigerijské značky podepsaly smlouvu s Českou fotbalovou federací o mezinárodním partnerství v Delta – The Sun Nigeria

Od Josepha Obukaty, Opatrný

Nizozemská nigerijská ekologická aktivistka Sunny Afe podepsala smlouvu s Českou fotbalovou federací na mezinárodní přátelské utkání mezi českými hráči U-17 a U-21 a vybraným týmem Delta State.

Ofehe v pondělí v telefonickém rozhovoru našemu zpravodaji řekl, že dohoda byla zpečetěna před Novým rokem po setkání s prezidentem ČF Petrem Fauskem a viceprezidentem Jiřím Šidljakem v sídle FA v Praze.

Řekl, že mu byly nabídnuty možnosti U-16, U-17, U-19, U-21 a U-23, ale rozhodl se pro U-17 a U-21, přičemž se očekávalo první mezinárodní přátelské utkání. Bude se hrát v Delta State v Nigérii v dubnu 2023, zatímco odvety se budou konat v Praze v České republice v květnu 2023.

„Dohodli jsme se, že budeme dále diskutovat o dalších oblastech, až se znovu setkáme na příštím kongresu FIFA, který se bude konat poprvé v Africe; Kigali, Rwanda v dubnu 2023,“ řekl.

Ofehe, který kandiduje jako kandidát na guvernéra ve státě Delta v rámci Young Progressive Party (YPP), řekl, že soutěž pojmenoval „Olu of Warri“ po nedávném setkání s Jeho královským Veličenstvem Ogiame Atuwatse III, The Olu of Warri. Abuja.

O tom, proč přináší do Delty takovou konkurenci, řekl Ofe; „Je mým zájmem dát našim mladým fotbalovým talentům příležitost předvést svůj potenciál na evropské úrovni. Bude to skvělá příležitost pro nejlepší talenty v Nigérii přijít na toto mezinárodní setkání.“

„Diskutoval jsem s nejlepšími trenéry v Nigérii, jak můžeme tyto týmy prověřit a dát je dohromady na turnaje. Přimějeme evropské fotbalové skauty, aby je viděli v Praze, až budou hrát odvety. Doufejme, že někteří nebo všichni kluci dostanou šanci hrát v evropských týmech svých snů.

Jako kandidát na guvernéra v nadcházejících všeobecných volbách řekl: „Musíte prokázat schopnost otevřít více hranic, abyste sloužili svému lidu, a to je to, co předkládám ke stolu. Jako guvernér státu Delta uděláme více pro blaho našeho lidu a Boží jméno bude oslavováno,“ dodal.

READ  Tým U.S. MYNT U17 se na Poháru Václava Ježka střetne s Ukrajinou, Švýcarskem a Českou republikou.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *