Nigérie je partnerem České republiky v oblasti rozvoje zemědělství a technologií – hlas Nigérie

Nigérie je partnerem České republiky v oblasti rozvoje zemědělství a technologií – hlas Nigérie

Národní agentura pro vědeckou a inženýrskou infrastrukturu (NASENI) uvedla, že v zájmu převratu v zemědělství a zpracování potravin přijetím moderních technologií bude partnerem České republiky při rozvoji zemědělského sektoru v Nigérii.

Výkonný místopředseda NASENI, profesor Muhammad Haruna, to prozradil během ceremonie konané v Agricultural Machinery and Development Institute (AMEDI) v Lafii ve státě Nasarawa.

Haruna vysvětlil, že zřízení AMEDI ve státě bylo součástí směrnic prezidenta Muhammadu Buhariho, které měly revolučně změnit zemědělství v zemi, a dodal, že jeho agentura úspěšně vyvinula některá související zařízení a stroje v potravinovém hodnotovém řetězci – od výsadby po výsadbu, plení, sklizeň. , posklizňová a konzervace potravin .

Jeho slova: Tento institut má na tento úspěch navázat a sloužit jako pilotní místo pro implementaci Dohody mezi Nigérií a Českou republikou o zemědělství, jak ji schválil prezident Buhari z Prezidentského implementačního výboru. Ve spolupráci s Technologickou agenturou České republiky budou NASENI a AMEDI Lafia zkoumat, vyvíjet vybavení a školit běžné i profesionální Nigerijce v zemědělství, produkci potravin, sklizni a posklizni, technikách zpracování, konzervaci a balení potravin. Kromě jiného bude také pracovat na přeměně zemědělského odpadu na obnovitelnou energii.“

Guvernér státu Nasarawa Abdullah Soli ze své strany pochválil federální vládu za zřízení AMEDI v Lafii s tím, že cílem projektu je vytvořit bohatství a zmírnit chudobu v zemi.

ŘeklTento projekt je zaměřen na transformaci zemědělského sektoru na průmyslové centrum přidáním hodnoty k vytváření pracovních míst, posílení postavení mládeže a získávání dovedností. Je vhodné poznamenat, že zapojení federální vlády do návrhu a umístění tohoto projektu je založeno na přesvědčení, že 80 procent globální ekonomiky závisí na pokročilé výrobní technologii. S potěšením vám mohu oznámit, že NASENI také zřídilo North Central Skills Development Center v oblasti místní správy Keffi ve státě. Tyto snahy budou zásadní pro přeměnu našeho drahého státu na obchodní centrum a nepochybně prohloubí dostupnost kvalifikované pracovní síly, která bude držet krok s přílivem společností a organizací, které projevily zájem o podnikání ve státě,“ poznamenal guvernér.

READ  Vrátit život do normálu na válkou zmítané Ukrajině

Agro Nigérie

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *