Nigérie dostává od České republiky 10,5 milionu dolarů na výzkumné granty na technologický pokrok

Od Nadace Navagadh, Abuja

Vláda České republiky přidělila Nigérii 10,5 milionu dolarů jako financování výzkumu na posílení rozvoje a rozšíření infrastruktury, výroby a inovací.

Prof. Mohammad Haruna, výkonný viceprezident, National Institute of Science and Engineering Infrastructure (NASENI), učinil odhalení během středečního zahájení výzvy k předkládání návrhů na výzkum a vývoj pro projekt Delta 2 v Abuji.

Je vám 40 let a více? Nenechte si ujít důležité informace, za 2 dny to přestane! Klikněte sem a přečtěte si .

Projekt inicioval prezident Mohammed Buhari v loňském roce na základě koncepce prezidentské komise pro prosazování technologií pro transfer technologií / komunikaci mezi Nigérií a Českou republikou (PICTT).

Haruna vysvětlil, že kromě 10,5 milionu dolarů věnovaných Technickou agenturou České republiky (TA ČR) poskytne federální vláda dalších 5,7 milionu dolarů prostřednictvím NASENI.

„Prostřednictvím této spolupráce přijetí a vývoj technologií pomůže překlenout technologickou propast mezi Nigérií a Západem a usnadní přechod k produktivní ekonomice. Ve skutečnosti je nasazení technologií důležité pro zmírnění našich socioekonomických a bezpečnostních problémů.“

„Projekt Delta 2 je jedinečně navržen tak, aby podporoval transfer technologií mezi soukromým sektorem a souvisejícími zainteresovanými stranami v Nigérii a České republice a generoval pozitivní kontakty a investice.

Generální ředitelství NASENI dodalo, že předložení návrhů projektů se bude týkat období mezi květnem a červencem 2022 a dodalo, že se očekává, že projekty poskytnou publikování patentů, pilotní závody a vývoj osvědčených technologií.

Předčasná ejakulace & „malý joystick“ vyřešen za 7 dní… Klikněte Podrobnosti zobrazíte kliknutím sem .

Haruna dodal: „Výsledky tohoto projektu změní naši zemědělskou a těžební praxi. Očekává se, že vytvoří nové MSME a podpoří ty stávající. Technologie vytvořené jako výsledek této spolupráce budou přizpůsobeny a vyvinuty v Nigérii NASENI a dalšími výzkumnými ústavy a soukromými společnostmi.

Prezident PICTT Mohammad Tahiru řekl, že projekt Delta 2 poskytne podnikatelům a výzkumným firmám v zemi potřebné technologie a granty na vývoj nových produktů a modernizaci starých. Takže jako země můžeme vyrábět zboží, které spotřebujeme

READ  Tokyo Tennis Wrap: Olympijský tenis končí zlatým vítězstvím českých a ruských týmů v ženské a smíšené čtyřhře.

Tahiru řekl, že nezávislost Nigérie na dovozu je hlavním problémem země a je třeba změnit příběh.

„Na konci dne chceme začít vyrábět zboží v Nigérii, aby bylo možné zastavit inflaci a volný pád Nairy,“ řekl.

Velvyslanectví České republiky v Abuji Baeta Matušíková ve své roli řekl, že se zkušenostmi jeho země a technologiemi v Nigérii mohou obě země vytvořit skvělou budoucnost pro soukromý sektor.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.