Niederretter boduje při debutu, dravec v Praze přelstí žraloky | Sportovní

Niederretter boduje při debutu, dravec v Praze přelstí žraloky |  Sportovní

PRAHA – Nové posily The Predators se okamžitě prosadily v prvním utkání základní části NHL.

Nino Niederretter vstřelil svůj první gól za Nashville, který v pátek večer v české metropoli porazil San Jose Sharks 4:1.

Prvním hráčem, který v této sezóně skóroval, se stal další nováček Kiefer Sherwood, který dal Nashville první místo v 1:01 minutě hry. Gól vstřelil i Eli Tolvanen a Matt Duchen zakončil do prázdné brány.

„Je jasné, že všichni noví hráči v našem kádru hodně přispěli,“ řekl trenér John Haynes. „Styl a hra, kterou hráli, opravdu odpovídají identitě, kterou chceme hrát.“

Týmy se v sobotu znovu utkají v pražské O2 Areně v rámci návratu ligy do Evropy poprvé od vypuknutí pandemie COVID-19.

Thomas Hurtl skóroval v prvním poločase za San Jose, čímž potěšil masivní 16 648 diváků ve svém rodném městě. Tolvanenův gól z 1:24 minuty posunul Predators o záchranu.

Predators přehráli Sharks 32:31, zatímco brankář Nashvillu Joos Sarros zblokoval 30 střel.

Niederreiter a obránce Ryan McDonagh byli hlavními posilami mimo sezónu pro Predators, kteří doufají, že budou pokračovat v sérii osmi kotev v řadě. Tím se Washington vyrovnal o druhou nejdelší aktivní sérii v lize.

Niederreiter ve druhém poločase zvýšil na 3:1 jednorázovou střelou od Dante Fabbra.

„Upřímně řečeno, tato cesta byla pro všechny nové hráče velmi snadná,“ řekl Niederreiter. „Drželi jsme spolu opravdu dobře. Chci říct, že jsou velmi vstřícní, takže si myslím, že to je velký důvod, proč jsme se tlačili na led.“

Sherwood zaznamenal odskok brankáře Jamese Reimera, který zakončil 28 zákroků.

Osmadvacetiletý Hurtl, který nedávno podepsal osmiletou smlouvu na 65,1 milionu dolarů, aby zůstal se San Jose, dostal zprávu od Tima Meiera a našel strop startovního roštu pouhých 6 sekund po skončení power play Sharks.

READ  Danielle Collinsová vítězí v prvním kole v Madridu

„Byl to samozřejmě velmi speciální okamžik,“ řekl nový trenér San Jose David Quinn. „Trochu nás to inspirovalo a potom jsme hráli ještě lépe.“

Quinn byl angažován poté, co Sharks vynechali play-off v National Hockey League už třetí sezónu v řadě.

„Líbí se mi některé věci, které jsme dělali, ale jakmile se dostali do stavu 3:1, opravdu jsem si myslel, že je hodně rozdílů v tom, jak hráli ve srovnání s tím, jak jsme hráli my,“ řekl Quinn.

Sharks v minulé sezóně proměnili pouze 19 % sil a v pátek se znovu potýkali s tím, že šli 0 na 4 s výhodou muže. Nashville se také objevil prázdný ve čtyřech přesilovkách.

hokej přes rybník

Toto je devátá sezóna, kdy NHL hraje zápasy v Evropě, protože doufá, že se spojí s fanoušky v hokejově šílených zemích včetně České republiky, Švédska a Finska.

Nashville hrál v Evropě poprvé. Predators měli zahájit sezónu 2020-21 v Praze proti Boston Bruins, než pandemie tyto plány zrušila.

Sharks odehráli čtyři předchozí zápasy mimo Severní Ameriku. Dvakrát se střetli s Columbus Blue Jackets ve Stockholmu a v roce 1998 sehráli dva zápasy proti Calgary Flames v Tokiu.

Páteční úvodní zápas byl prvním zápasem NHL v Evropě od střetnutí Tampy Bay Lightning a Buffala Sabres ve Stockholmu 9. listopadu 2019.

Chicago Blackhawks a Philadelphia Flyers byly 4. října 2019 posledními týmy NHL, které hrály v Praze.

Mistrovství Světové ligy 2022 skončí ve finském Tampere, kde se 4. až 5. listopadu utkají držitelé Stanley Cupu Colorado Avalanche s Bluejackets.

Poznámky

Páteční zápas byl 29. zápas základní části hraný v Evropě a šestý v Praze. … Zástupce komisaře Bill Daly v pátek řekl, že harmonogram evropských zápasů na příští rok bude oznámen „v relativně blízké budoucnosti“.

READ  Moyes znovu buduje svou reputaci a mění kulturu front ve West Hamu Sportovní