Nick Kyrgios vede australského funkcionáře v nové akci

Nick Kyrgios povede australskou stranu na úvodním turnaji United Cup za 23 milionů dolarů, který se letos v létě odehraje v Brisbane, Perthu a Sydney.

Pro úvodní akci týmů bylo pojmenováno hvězdné pole s účastí z 16 zemí včetně bývalého světového jedničky Rafy Nadala a světové jedničky žen Igy Swiatekové.

Kyrgios povede australský tým s Agla Tomljanovic a Alexem de Minaurem, aby se postavil proti některým z nejlepších světových hráčů, včetně světové trojky Stefanose Tsitsipase.

USA budou reprezentovat světová 3 Jessica Pegula, světová 9 Taylor Fritz, světová 11 Madison Keys a charismatický showman Frances Tiafoe, číslo 19.

Světová jednička Iga Swiatek jde z kopce. Foto: Katelyn Mulcahy / Getty ImagesZdroj: Getty Images

Legendární Nadal se spojí se světovou třináctkou Paulou Padusaovou, aby vztyčily vlajku Španělska, spolu s dalšími prominentními hráči včetně Norska č. 4 Caspera Ruuda, Němce Alexandra Zvereva, Švýcarky Belindy Bencicové a Stana Wawrinky spolu s Petrou Kvitovou z UEFA. Česká republika.

Agla Tomljanovic bude součástí australského kádru. Foto: Kena Betancur / AFPZdroj: Agence France-Presse

Do soutěže bylo přijato šest nejlepších kvalifikujících se zemí pro žebříček WTA, pět kvalifikujících se zemí pro žebříček WTA a prvních pět zúčastněných zemí.

Zbývající dva národy (jeden hráč ATP a jeden společný příspěvek) budou přijaty do soutěže v pondělí 21. listopadu na základě žebříčku zveřejněného k tomuto datu.

Brisbane, Perth a Sydney budou od 29. prosince do 4. ledna hostit dvě skupiny po třech zemích, které budou soutěžit v ligovém formátu. Každé losování zahrnuje dva zápasy dvouhry mužů, dvě dvouhry žen a smíšenou čtyřhru.

Vítězové z každé skupiny budou hrát, přičemž vítězové z měst postoupí do čtvrtého finále United Cupu v Sydney, které se koná od 6. do 8. ledna. Další nejúspěšnější tým dokončí fáze kvarteta.

READ  Unavená Kvitová odstoupila z finále Billie Jean King Cup | Sportovní

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.