NHL oficiálně oznámila, že hráči se nezúčastní olympijských her v Pekingu

Liga ve středu oznámila, že hráči NHL se nezúčastní zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022.

Liga uvedla, že rozhodnutí bylo přijato kvůli narušení pravidelného rozvrhu sezóny v důsledku vysokého počtu případů COVID-19 v NHL.

„Vzhledem k vážnému narušení pravidelného rozvrhu sezóny Národní ligy v důsledku nedávných událostí souvisejících s COVID – 50 zápasů již bylo odloženo do 23. prosince – účast na olympiádě již není možná,“ uvedl komisař Gary Pittman v prohlášení.

Olympijský odpočinek měl původně trvat od 6. do 22. února, ale liga se nyní pokusí zkrátit co nejvíce odložených zápasů na tento úsek.

NHL, která v reakci na zpoždění související s koronavirem nabídla začátek víkendové přestávky z pátku na středu, přeložila zatím jen dvě z 50 dotčených soutěží.

Liga má aktuálně více než 15 procent svých hráčů ve virovém protokolu, což znamená, že jsou odstaveni ze hry kvůli pozitivnímu testu nebo blízkému kontaktu s pozitivním případem.

Očekává se, že hráči se vrátí do roku 2026

Donald Fehr, výkonný ředitel National Hockey League Players Association (NHLPA), souhlasil s tím, že pro udržení je důležité kompletní rozpis NHL a že očekává, že se hráči budou moci zúčastnit nadcházejících olympijských her.

„Hráči a hokejoví fanoušci jsou určitě velmi zklamaní,“ uvedl Fehr v prohlášení. „Ale odehrát letos celou sezónu 82 zápasů, v čemž nám pandemie zabránila od sezóny 2018-2019, je velmi důležité.“

„Očekáváme, že se hráči NHL vrátí na olympiádu v roce 2026.“

SLEDOVAT l Co bude dál s olympijským hokejem po absenci NHL?:

Co bude dál s olympijským hokejem při absenci National Hockey League?

S přibývajícími případy COVID-19 (a zpožděním zápasů) se liga a její hráči dohodli na odstoupení z olympijských her v Pekingu. 3:26

READ  Karolina Plíšková a Camelia Giorgi se kvalifikovaly do finále Montrealu

Kanadský olympijský výbor v prohlášení uvedl, že rozumí rozhodnutí NHL.

„V kanadském hokeji je mimořádně hluboká zásoba talentů,“ řekl generální ředitel a tajemník. „Jsme nadšeni, že můžeme obklopit mužský tým, když vstoupí na led ke svému prvnímu zápasu 10. února a pokusí se vyhrát počtvrté v řadě.“ medaile.“ Generál David Shoemaker.

„A s fanoušky z celé země budeme fandit úžasnému ženskému týmu Kanady, který bude bojovat o svou sedmou olympijskou medaili v řadě a pátou zlatou medaili.“

Mezinárodní funkcionáři a národní asociace nyní musí přejít na plán B, aby se uskutečnil druhý olympijský turnaj v mužském hokeji bez hráčů z NHL.

Kanadský tým mimo NHL před čtyřmi lety porazil Českou republiku a získal bronz poté, co v semifinále prohrál s Německem.

Sledujte | Jak nyní vypadá seznam Kanady:

Kdo pošle kanadský hokejový tým na olympiádu v Pekingu?

Když NHL potvrdila, že se nezúčastní olympijských her v roce 2022, Rob Pizzo z CBC Sports hledá identitu kanadského hokejového týmu, kterého by mohl poslat, aby reprezentoval mužský hokejový tým Kanady. 3:25

Nový generální manažer, hlavní trenér týmu Kanady

Očekává se, že Hockey Canada stáhne vedení, trenéry a hráče, kteří se tento měsíc zúčastnili mezinárodního turnaje v Moskvě.

Generální manažer Louis Blues Doug Armstrong a hlavní trenér Tampy Bay Lightning John Cooper již nebudou zastávat tyto role v týmu Kanady, jak plánovali, pokud by hráči NHL odešli do Pekingu.

Místo toho bývalý hráč NHL a olympionik z roku 2006 Shane Doan přebírá místo generálního manažera týmu Kanady, zatímco dlouholetý trenér Boston Bruins a Montreal Canadiens Claude Julien usedá za lavičku.

Tým USA Hockey uvedl, že brzy oznámí nové vedení a trenérský personál.

Hockey Canada v prohlášení uvedla, že se nadále soustředí na budování týmu z hráčů a jednotlivců mimo NHL.

READ  Náhled: Estonsko vs. Česká republika

„Těšíme se na sestavení týmu vysoce kvalifikovaných hráčů a zaměstnanců, kteří tak tvrdě pracovali, aby získali příležitost nosit Maple Leaf s hrdostí na světové scéně.“

Rozhodnutí odstoupit z her v roce 2022 znamená, že mladé hvězdy jako Kanaďan Conor McDavid, Němec Leon Drysittel a Američan Auston Matthews budou muset čekat další čtyři roky na šanci soutěžit na největší scéně tohoto sportu.

Je těžké otočit hlavu

Mezitím Kanaďan Sidney Crosby, Rus Alex Ovečkin a řada dalších veteránů možná právě sledovali, jak se jejich poslední olympijské výstřely vypařily.

„Je těžké upoutat vaši pozornost, vezmeme-li v úvahu fakt, že jsme si mysleli, že máme šanci,“ řekl Crosby, který vyhrál s Kanadou zlato v letech 2010 a 2014, v úterý předtím, než se olympijské zprávy staly oficiálními.

„Rozhodně cítím s kluky, kteří propásli tolik příležitostí.“

Kapitán Tampy Bay Lightning a Kanaďan Stephen Stamkos – který vynechal hry 2010 a v roce 2014 se zranil – je jedním z takových hráčů.

„Vyrostl jsi s touhou reprezentovat svou zemi a vyhrát zlatou medaili,“ řekl 31letý hráč. „To je něco, co teď pravděpodobně nebudu mít příležitost udělat.“

Obránce Tampy Victor Hedman, který opustil Švédsko v roce 2014 a poté zmeškal závod, když National Hockey League nešla v roce 2018 do Pchjongčchangu – ve stejném roce, kdy vyhrál Norris Cup – řekl, že se také cítil prázdný.

Chvíli to bude bolet,“ řekl také 31letý Hedman.

Crosby řekl, že hráči chápou a oceňují jedinečnost olympiády. „Jsou to příležitosti a zážitky na celý život, které jako sportovec často nezískáte,“ řekl. „Možná dostanete jen jednu.“

Prezident Mezinárodní federace ledního hokeje Luke Tardiff v prohlášení uvedl, že je rozhodnutím federace ledního hokeje „zklamán“.

„Byl to šok vidět, jak COVID-19 téměř přes noc ovlivnil plán NHL, a chápeme, že rozhodnutí NHL je v zájmu zdraví a bezpečnosti jejích hráčů.“

READ  Andreescu skóruje v úvodu sezóny na trávníku i přes potíže na podání v Berlíně

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.