NF IBA odstoupily z akce České boxerské asociace (ČBA) kvůli nelegální účasti USA – IBA

NF IBA odstoupily z akce České boxerské asociace (ČBA) kvůli nelegální účasti USA – IBA

Lausanne, Švýcarsko Mezinárodní boxerská asociace (IBA) v dopise ze dne 5. května 2023 všem 53 zúčastněným národním federacím (NF)rd Mezinárodní elitní turnaj v boxu mužů a žen „Grand Prix“ pořádaný Českou boxerskou asociací (CPA) vyzval americké technické a týmové funkcionáře a boxery, aby se kvůli údajné nelegální účasti okamžitě odhlásili ze soutěže. V důsledku toho byly z turnaje okamžitě vyřazeny Brazílie, Francie a Polsko.

Poté, co IBA dne 26. dubna 2023 přijala rezignaci Národní federace boxu USA, bylo všem jejím členům, včetně funkcionářů, trenérů a boxerů, zakázáno mít jakékoli spojení s IBA nebo se na čemkoli podílet. Soutěže jeho nebo jakéhokoli přidruženého člena, jak je zakotveno ve stanovách IBA (stejně jako ve stanovách Evropské boxerské konfederace (EUBC) a v technických a soutěžních pravidlech IBA).

EUBC zaslala CBA sdělení, v němž jim připomněla stažení USA Boxing a zákaz účasti jejích členů na uvedené soutěži a požádala CBA, aby okamžitě zasáhla.

CBA však ignorovala pokyny IBA a EUBC. V důsledku toho IBA podal oficiální stížnost na Boxing Independent Integrity Unit (BIIU) proti CBA za povolení účasti členů přidružených k USA Boxing v roce 53.rd Mezinárodní turnaj elitních mužů a žen v boxu „Grand Prix“. NF také ignorovaly sdělení IBA a vyzvaly je, aby okamžitě odstoupily ze soutěže, a IBA na ně podaly oficiální stížnosti k Boxing Independent Integrity Unit (BIIU).

„Znovu se podíváme na vedlejší škody způsobené sobeckým rozhodnutím USA Boxing a nezodpovědným chováním České boxerské asociace (ČBA). Kromě času, úsilí a peněz promarněných cestováním na tuto akci oba vytvořili prostředí, kde naši sportovci nemohou soutěžit v bezpečném prostředí.“ Řekl to generální tajemník a generální ředitel IPA George Yerolimpos.

IBA důrazně odsuzuje pokusy jednotlivců podkopat významné kroky, které IBA učinila za posledních několik let, aby zajistila boxerům lepší budoucnost. IBA znovu opakuje, že udělá vše, co je v jejích silách, aby ochránila organizaci a všechny její členské národní federace před jakoukoli újmou způsobenou jednotlivci nebo organizacemi v rámci nebo mimo boxerské rodiny IBA.

READ  Indický mužský, ženský rekord vyhrává Německo, Česká republika

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *