Nezapomenutelná komedie „Adéla ještě nevečeřela“

Nezapomenutelná komedie „Adéla ještě nevečeřela“

Třetí sezóna přátelských projekcí českých filmů pořádaných „Někdo to má rád česky„Projekt se chýlí ke konci.

Film na rozloučenou před letními prázdninami bude vtipnou parodií na detektivní romány, ve kterých Adéla ještě nevečeřela. Fantasy komiks Oldřicha Lipského promítá kino Aero 19. června.

Kupte si vstupenky tady.

Zapomeňte na Hercula Poirota a vyřešte pražskou záhadu se světoznámým detektivem Nickem Carterem v české klasice Adéla ještě nevečeřela (1978, sledujte Traktor).

Bezohledný Američan vyzbrojený geniální myslí a špičkovými vynálezy přijíždí do Prahy řešit případ, který mate místní policii.

V době, kdy Carter opouští New York, mluví plynně česky, připravuje se na dopadení tajemného zločince přezdívaného Zahradník a vyřešení Mozartova citlivého případu Adély. Jak detektiv Carter pomalu odhaluje případ, zjišťuje, že se také zamiluje do města, jeho piva a klobás, místních hospod a krásy českých žen.

V této bizarní detektivní satiře vytvořil režisér Uldrich Lipski chytrou parodii na detektivní romány na pozadí krásné dobové Prahy.

Na vytvoření hravého, barevného světa důmyslných vychytávek a neobvyklých rostlin spolupracoval s nejlepšími československými umělci té doby, jako byl kostýmní výtvarník Teodor Peštek ml., který později získal Cenu Akademie za Formanovy kostýmy Amadeus, nebo Jan Švankmajer, uznávaný Český animátor, který přivedl k životu hlavní hvězdu filmu – masožravou rostlinu Adelaide.

Představením tohoto oblíbeného komediálního projektu Někdo to má rád česky Uzavře svou třetí sezónu. „Za posledních 9 měsíců jsme uspořádali 9 akcí, kterých se zúčastnilo 1800 úžasných návštěvníků, kteří se dozvěděli něco o kultuře, historii a jazyce naší malé, ale skvělé země,“ říká jedna z organizátorek Sharka Bekrova.

Všechny tyto projekce jsou obvykle doprovázeny anglickými titulky a rychlými úvody k filmu, aby zahraniční diváci lépe pochopili kontext filmu. Tentokrát tomu nebude jinak. Rychlý úvod poskytne Julia Ruth Worland, americká komička, která se nemůže dočkat, až pokryje Carterovo první setkání s exotickou českou kulturou.

READ  Kuomintang požaduje škrty v rozpočtu amerických a českých misí

Nenechte si tedy ujít závěrečný díl vašeho oblíbeného pořadu a zpestřete si horké dny návštěvou Kina Aero ukrytého ve stínu jednoho z žižkovských náměstí. Budete mít jedinečnou příležitost zhlédnout českou klasiku s mezinárodním publikem, potkat nové expaty a probrat s nimi své letní plány u speciálního drinku pro ten večer – Jungle Ginu.

Kupte si vstupenky tady.

Chcete, abychom psali o vaší firmě? Zjistit více

Podpořte Morning Prague!

Jsme hrdí na to, že našim čtenářům z celého světa můžeme zdarma poskytovat nezávislé a nezaujaté zprávy.

Náš specializovaný tým podporuje místní komunitu, zahraniční obyvatele a návštěvníky všech národností prostřednictvím našich webových stránek, sociálních médií a newsletteru.

Oceňujeme, že ne každý si může dovolit naše služby, ale pokud můžete, žádáme vás, abyste tak učinili
Podpořte Prague Morning příspěvkem – ať je sebemenším 🙂 .

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *