Nezaměstnanost v eurozóně je stabilní a v současné době neexistuje krize pracovních míst

Oficiální údaje z úterý ukázaly, že míra nezaměstnanosti v eurozóně se v únoru nezměnila, protože národní plány na udržení podniků na hladině potlačily nejhorší dopady epidemie.

Statistická agentura Evropské unie, Eurostat, uvedla, že míra nezaměstnanosti byla v 19 zemích používajících jednotnou měnu eura 8,3%, což je stejná hodnota jako v lednu.

Eurostat uvedl, že nezaměstnanost mladých lidí v eurozóně, která během krize Covid prudce vzrostla, poklesla na 17,3 procenta.

To je stále více než před rokem, těsně před vlnou blokád, která drtila ekonomiku, když nezaměstnanost v eurozóně dosáhla 7,4 procenta a nezaměstnanost mladých 15,4 procenta.

Nezaměstnanost v Evropě explodovala na jaře roku 2020 v důsledku historické recese, protože omezení pohybu udržovala lidi doma v mnoha zemích po celém světě.

Mnoho národních vlád však zavedlo systémy záruk zaměstnání podporované EU a další programy, které dosud odvrátily dlouhodobý šok v zaměstnání, kterého se mnozí obávali.

Míra nezaměstnanosti ve 27 zemích Evropské unie sledovala stejný trend a v únoru dosáhla 7,5 procenta, což je ve srovnání s lednem stabilní, avšak o jeden procentní bod více než před rokem.

Česká republika a Polsko zaznamenaly nejnižší míru nezaměstnanosti v bloku, jen něco málo přes 3 procenta.

Míra nezaměstnanosti v Německu, největší ekonomice v Evropské unii a průmyslové elektrárně, je 4,5 procenta.

Nejvyšší míry byly zaznamenány v ekonomikách, které silně závisejí na cestovním ruchu, jako je Španělsko (16,1 procenta) a Řecko, kde podle posledních údajů míra nezaměstnanosti v prosinci činila 15,8 procenta.

READ  Slovenské zdravotnictví na pokraji kolapsu - EURACTIV.com

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.