Nevěra, podpora v Japonsku po vyloučení Naomi Osaka

Tokio (AP) – „Masaka“ – nebo v angličtině „no way“. Takto v úterý zareagovalo ohromující Japonsko na neočekávanou předčasnou ztrátu Naomi Osaky na olympijských hrách v Tokiu, která zničila jejich šance na zisk zlata.

A brzy se lidé změnili ve vylití sympatií.

„Sledování toho, jak jsi mi dal odvahu. Nemusíš získat medaili. Sledování, jak hraješ, je dost pro všechny tvé fanoušky,“ řekl romanopisec Yoji Tida.

Japonská média informovala o naléhavých zprávách o její ztrátě a „Meska“ se dostala na titulní stranu.

Domov její matky. Japonský sportovní deník Sports Hoshi uvedl, že její sen stát na vrcholu se sluncem vycházejícím z jejího srdce.

Akcie japonského výrobce tenisu Yonex, jednoho z hlavních sponzorů, v úterý klesly, stejně jako ve třetím kole podlehly bývalé finalistce French Open Markétě Vondrosové z České republiky 6: 1, 6: 4. Akcie kompenzovaly část svých ztrát, ale uzavřely 1,8 procenta.

Zklamání přišlo pouhé čtyři dny poté, co Osaka roztrhla slzy tím, že vyšplhala skupinu podobnou Mount Fuji na Národní stadion a zapálila olympijský kotel plamenem, aby otevřela olympiádu.

Pro mnohé zde se Osaka narozený v Japonsku, jehož otcem je Haiťan, stal paprskem naděje na rozmanitost v národě, který je dlouho spojován s diskriminací a netolerancí rozdílů.

„Bezpochyby největší sportovní úspěch a čest, jaké se mi kdy v životě dostalo,“ napsala Osaka na Instagram o své roli na své první olympiádě.

Někteří Japonci říkali, že jen představa, jak moc chce Osaka získat zlatou medaili pro svou zemi, jim zlomila srdce.

Řekl právník Atosko Nišijama, který se již začal obávat, že by se Osaka mohla cítit za její ztrátu napadena.

Nishiyama uvedla, že ji dojaly komentáře Osaky k otázce „černé na životech záleží“, například v loňském roce, kdy nosila masky se jmény zabitých černochů.

READ  Evropské turné D&D skuteční čeští mistři

„Ve srovnání s její statečností je smutné, že někteří lidé jsou stále tak nízko,“ řekl Nishiyama.

Zatímco novinové zprávy spekulovaly, zda jí ublížilo, že nehrála dva měsíce, a všimly si, jak Osaka mluvila o jejích výbuchech s depresí a poté seděla před Wimbledonem, japonskou odpovědí byla do značné míry láska.

Japonská média poznamenala, že Osaka odpověděla „hey“ nebo „ano“ v japonštině, když jí reportéři v japonštině položili otázku, když si všimli, že jí stékaly slzy po tvářích.

Shotaro Akiyama, student vysoké školy, který miluje tenis, řekl, že doufá, že se Osaka nevzdá.

“Soupeř tentokrát hrál chytřejší hru,” řekl. „Bude mít další šanci získat zlatou medaili.“

___

Sledujte tokijského novináře Associated Press Jurije Kageyamu na Twitteru https://twitter.com/yurikageyama. Více AP olympiád: https://apnews.com/hub/2020-tokyo-olympics a https://twitter.com/AP_Sports

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *