Nerozdělená Češka Barbora Kryžiková se stala ženskou šampiónkou French Open

Paříž: Stala se první českou ženou, která získala titul French Open za posledních 40 let, když ve finále 6-1, 2-6, 6-4 porazila ruskou č. 31 Anastasii Pavlyuchenkovou 6-1, 2-6, 6-4. Barbora Krezhikova sobota. Přečtěte si také – French Open: Stephen Cidsibas vstupuje do finále Maiden Grand Slam

Barvě, 33. na světě, trvalo hodinu a 58 minut, než porazila 29letou Anastasii, která byla také ve svém prvním grandslamovém finále. Přečtěte si také – Hlavní body zápasu Semifinále French Open 2021: Stefanos Citsibas porazil Alexandra Sverra v pětsetovém thrilleru

Hannah Mandlikova byla poslední Češkou, která zvítězila na French Open v roce 1981. Přečtěte si také – French Open 2021 Live Semifinále Rafael Nadal vs Novak Djokovic: Predikce, čas, H2H, náhled, kdy, kde sledovat Natal vs Djokovic živé televizní vysílání, online živé vysílání, čas soutěže na IST

Barbora, která získala trofej od české legendy Martiny Navrátilové, je třetí nenasazenou hráčkou, která získala titul Roland Cross za posledních pět let, po lotyšské Jeleně Ostapenkové v roce 2017 a polské Ice Sweitekové v loňském roce.

25letá Barbora, která vyhrála dvě grandslamové čtyřhry žen a tři tituly smíšené čtyřhry a v roce 2018 se stala hráčkou čtyřhry č. 1, měla za sebou snadný první set. V úvodní hře zápasu před závodem se vzdal služby, aby vzal dalších šest her a do 30 minut se ujal vedení.

Anastasia skočila do diskuse, otevřela druhý set 5-1 a skončila 6-2.

Ale po dvou různých setech našla Barbora správný rytmus v Rozhodujícím 3-3. To pomohlo Anastasii bojovat se zraněním nohy, které si ve druhém setu vyžádalo lékařský čas.

Barbora zde také může úhledně vyhrát tituly ve finále čtyřhry žen.

READ  Čeští zákonodárci mohou ukončit zdravotně postižené napájení v nemocnici

V neděli se Barbora může stát první ženou, která vyhrála dvouhru a čtyřhru na French Open od francouzské Marie Pierceové v roce 2000, protože spolu se spoluhráčkou Katrinou Siniakovou budou hrát o polskou Igu a Američanku Bethany Mattek-Sandsovou.

Přestože Barbora dlouho dominovala ve čtyřhře, letošní nárůst jejích singlů je jedinečný. V září loňského roku skončil v první stovce v kategorii dvouhry, což byla jeho pátá velká remíza po 15 porážkách v kvalifikaci v letech 2014 až 2019.

Je pozoruhodné, že Barbora, která nyní vyhrála 12 zápasů, získala svůj první titul ve dvouhře WTA před dvěma týdny ve Štrasburku.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.