Nepál propustil sériového vraha ‚Snake‘ Charlese Sobraje | Nepál

Nepálský nejvyšší soud nařídil propuštění francouzského sériového vraha Charlese Sobraje, alias „Had“který v 70. letech 20. století lovil západní turisty putující po stezce hippies v jižní Asii a byl odsouzen na doživotí za zabití Američanky.

Sobhraj, který má francouzské občanství a má indické a vietnamské předky, je spojován se zabitím 20 zahraničních turistů po celém světě. ThajskoNepál a Indie. Říká se, že je nalákal, než je zdrogoval, okradl a zabil.

Jeho život prošel mnoha hrami, vč seriál BBC/Netflix Had, který znázorňoval jeho zacílení na západní cestovatele v Indii a Thajsku.

Sobhraj byl zatčen úřady v Indie Odpykal si dvouletý trest od roku 1976. Jeho kouzlo za mřížemi v Dillí však bylo luxusní. Sobhraj uplácel stráže drahými kameny a velkými částkami peněz a poskytoval děsivé rozhovory západním novinářům, v nichž podrobně popisoval své vraždy a zločiny.

V roce 1986 se mu podařilo nakrátko uprchnout tím, že uspořádal večírek ve svém „luxusním apartmá“ a zdrogoval stráže. Nakonec byl zatčen policií v Goa a poslán zpět do vězení.

Sobhraj byl propuštěn v roce 1997 a vrátil se do Paříže, kde vedl okázalý život a účtoval si obrovské sumy za rozhovory. V roce 2003 se ale rozhodl vrátit NepálProtože na něj byl vydán zatykač. Před kasinem v Káthmándú si ho všiml novinář, který příběh napsal.

Sobhraj byl brzy poté zatčen a v roce 2004 odsouzen na doživotí za vraždu Connie Jo Brunsich, 29leté Američanky, v roce 1975.

V roce 2014 byl odsouzen za zabití 26letého Kanaďana Laurenta Carriera v roce 1975.

Soud ve středu nařídil propustit nyní 78letého Sobhraje na základě jeho věku.

Lok Bhakta Rana, Sobrajův právník, řekl: „Bude deportován za 15 dní. Z vězení ho pošlou na imigrační úřad, což bude cela. Zpracovávají jeho deportaci a může jít mnohem dříve.“

V roce 2008 se Sobhraj ve vězení oženil s Nehitou Biswas, o 44 let mladší Nepálkou a dcerou jeho právníka.

READ  Tchaj-wan nabízí hotovostní platby občanům jako „novoroční požehnání“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *