Nemocnice Houston objedná očkování zaměstnanců COVID-19

Nemocnice Houston objedná očkování zaměstnanců COVID-19

Získejte vakcínu COVID-19 nebo přijďte o práci. Toto je pozice, kterou Houstonská nemocnice zaujímá, když se snaží udržet pacienty v maximální možné bezpečí.

Houston – středa, Houston metodista Oznámila svůj plán učinit vakcínu COVID-19 povinnou pro všechny zaměstnance.

Carole Hackett, hlavní viceprezidentka a vedoucí oddělení lidských zdrojů pro Houston Methodist, uvedla, že 84 procent zaměstnanců již bylo do června očkováno s cílem očkování pro všechny.

„Bezpečnost pacientů je klíčová,“ řekl Hackett. „Toto je naše zaměření číslo jedna, a aby byli naši pacienti v bezpečí, musí být naši zaměstnanci očkováni.“

Existují výjimky; Lidé, kteří mají náboženské nebo lékařské problémy, je mohou odeslat ke kontrole. Ale pro ostatní „máme progresivní disciplínu, která může vést k ukončení,“ řekl Hackett.

KHOU 11 se zeptala právníka a právního analytika KHOU 11 Carmen Roe, zda je legální, aby zaměstnavatel schválil vakcínu COVID-19.

„Ano, ano a ne,“ vysvětlil Roe.

Rowe věří, že pokud by zaměstnavatelem bylo zdravotnické zařízení nebo první respondent, „ano, povinné očkování by bylo vhodné, pokud dodržují americký zákon o zdravotním postižení a hlavu VII (lékařské a náboženské výjimky).“

Může však někdo, kdo se prostě nechce očkovat, kvůli tomu propuštěn?

„Je to případ prvního dojmu,“ řekla Rowe. „Je to problém, který dosud nebyl přezkoumán.“

Toto je nedefinovaná oblast soudního systému a problém, který pravděpodobně vyvstane, když se společnosti v celé zemi pokusí pandemii překonat.

READ  Astronomové možná objevili „temné“ teplo

Hackett řekl: „V Texasu existují společnosti, o kterých vím, že se snaží vytvořit jazyk a učinit z něj povinný svět pro očkování. Houstonští metodisté ​​jsou první, ale myslím, že je toho hodně, co je třeba sledovat, a myslím, že to bude být něčím, co bude vlnou napříč Texasem v příštích měsících. “

Vakcína proti chřipce je již v poptávce u metodisty z Houstonu a mnoha nemocnicích a zdravotnických zařízeních po celém kraji. Rowe se však domnívá, že zde tento precedens nelze použít.

„Nejjednodušším důvodem je, že tato (vakcína COVID) není schválena FDA. Jsme stále ve zkušební době,“ řekl Hackett.

Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) udělil licenci pro nouzové použití. Je to jeden z důvodů, proč by Roe očekával, že někteří zaměstnanci ustoupí, pokud zaměstnavatel požádá o očkování.

„Můj návrh je nevyžadovat právní radu od mého zaměstnavatele,“ řekl Rowe.

Houstonský metodista uvedl, že doufá, že se tak nestane, a bude se snažit vzdělávat každého váhavého zaměstnance o faktech o vakcíně COVID-19, nicméně jsou připraveni v případě, že zaměstnanec bude nadále odmítat z nechráněných právních důvodů.

„Nechali jsme to zkontrolovat u všech našich právníků a děláme to s chřipkou už léta. Takže jsme si jisti, že děláme správnou věc,“ řekl Hackett.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *