Německý vývoz se v květnu nadále zotavuje | pop

Posuny německé struktury vývozu

Oživení vývozu pokračuje, i když pomalejším tempem, ale očekávání jsou jasně smíšená.

Německé vývozní odvětví ve skutečnosti jako každé jiné těží z pokračujícího oživení Číny a dalších asijských zemí. V první polovině roku zůstaly USA nejdůležitější vývozní destinací, zatímco druhou nejdůležitější destinací se stala Čína, která tuto korunu převzala z Francie.

USA zůstaly nejdůležitějším vývozním místem pro Německo, zatímco Čína se stala druhým nejdůležitějším cílem, protože tuto korunu obdržela od Francie

Měnící se role Číny se odráží také ve skutečnosti, že vůbec poprvé čínský vývoz z výroby převyšoval německý vývoz. Čína je nejen vítanou exportní destinací pro německé výrobce, ale také tvrdým konkurentem na globálních trzích. Dalšími důležitými trhy, které poháněly oživení německého vývozu, byly Polsko, Maďarsko a Česká republika, které zvýšily svůj podíl na německém vývozu na nebývalé úrovně. Brexit nakonec zanechal stopy na německém obchodu, když se Spojené království v první polovině roku vytáhlo ze seznamu pěti nejlepších obchodních partnerů s německými společnostmi vyvážejícími více do Rakouska než do Velké Británie.

Při pohledu do budoucna jsou knihy objednávek stále bohaté, ale tření v dodavatelském řetězci může vést k dalším problémům s dodávkami, a tedy k určitým narušením údajů o exportu v příštích měsících.

Díky úplné sadě spolehlivých údajů za duben a květen je propast mezi očekáváním a realitou stále velmi velká. Německá ekonomika se ve druhém čtvrtletí jistě vzpamatuje, ale aby skutečně došlo k masivnímu a působivému rozmachu, budou červnová data vyžadovat silnou explozi aktivity, jak je vidět včera večer ve Wembley ve 103. minutě zápasu Anglie – Dánsko.

READ  Experti fakulty zkoumají historické protesty na Kubě a co by mohlo přijít dál | Novinky FIU

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *