Německo rozšiřuje hraniční omezení COVID-19 s Českou republikou | Hlas Ameriky

Německo rozšiřuje hraniční omezení COVID-19 s Českou republikou |  Hlas Ameriky

Němečtí představitelé tvrdí, že s Českou republikou prodlouží hraniční kontroly spojené s COVID-19 o další dva týdny, když se pokusí dostat pod kontrolu třetí vlnu propuknutí koronového viru.

Na tiskové konferenci v Berlíně německý ministr vnitra Horst Seehofer uvedl, že situace COVID-19 v České republice ještě není „stabilní“, a požádá hraniční hlídky, aby zkontrolovaly kohokoli, kdo chce ze země vstoupit do Německa, aby poskytl negativní test. Do 14 dnů od izolace.

Seahofer uvedl, že situace v rakouském tyrolském regionu se „významně zlepšila“, takže by umožnil vymezení hraničních kontrol pro tento region.

Novináři však řekl, že požádal německé pohraniční hlídky, aby v průběhu příštích dvou týdnů, zejména po velikonočních svátcích, provedly namátkové namátkové kontroly na všech německých hranicích, včetně Francie, Dánska a Polska.

Toto oznámení přichází poté, co vstoupila v platnost pravidla povinného testování pro všechny cestující letecké společnosti cestující do Německa, ať už z nebezpečných oblastí nebo z oblastí mutantů virů.

Přijímá se přísná opatření, protože Německo se snaží zpomalit tempo infekcí koronovým virem způsobené novými, nakažlivějšími virovými kmeny. Odborníci varují, že rychlost očkování je příliš nízká na to, aby prolomila třetí vlnu infekce.

READ  8 Devils in Czechia: AAtJ Open Post for 2024 IIHF World Championship

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *