Německo odmítá výzvu exekutivy EU ke zmírnění hraničních kontrol COVID: dopis

Obrázek ze souboru: 15. února 2021 němečtí policisté kontrolují vozidla podél hranic s Českou republikou po německých omezeních vstupu do České republiky v důsledku propuknutí virové koronové choroby (COVID-19) poblíž německého Breitenova. REUTERS / DAVID CHERNY

BRUSEL (Reuters) – Německo sdělilo Evropské unii, že znovu potvrdí svá nejnovější omezení na hranicích, která mají zabránit šíření nových koronových virů, což vyvolalo výzvy Evropské komise, řídícího orgánu aliance, Rakouska a České republiky.

Bruselská exekutiva minulý týden vyzvala Německo a pět dalších zemí, aby zmírnily jednostranná omezení pohybu zboží a lidí, přičemž uvedla, že „zašli příliš daleko“ a vyvinuli tlak na jednotný trh aliance.

Velvyslanec EU v Německu však odpověděl dopisem z 1. března, který citovala agentura Reuters: „Nyní musíme v zájmu zdravotní péče podporovat opatření přijatá v rámci hranic.“

Německo minulý měsíc zavedlo přísné kontroly obecně otevřených hranic s Českou republikou a Rakouskem, přičemž u obou došlo k nárůstu snadno se šířících variant COVID-19.

Na některých křižovatkách se objevily dlouhé nákladní automobily jako jasný příklad problémů EU, které podporují kolektivní přístup k řešení epidemie.

Podobně byla Belgie izolována Komisí ohledně jejího plošného zákazu všech nepodstatných cest do země a ven, poté odmítla zmírnit omezení s odvoláním na vysoký počet hospitalizací COVID-19.

Zpráva Gabriela Bosinské a Sabine Seaboldové; Zkompiloval Nick McPhee

READ  97 % zahraničních studentů doporučuje studium v ​​České republice

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *