Německo kritizuje dálnici českého podnikatele o rychlosti 257 mil za hodinu

Německé ministerstvo dopravy kritizovalo kaskadérský kousek, při kterém český milionář řídil svůj výkonný sportovní vůz po veřejné dálnici rychlostí až 257 mil za hodinu.

Německé ministerstvo dopravy kritizovalo kaskadérský kousek, při kterém český milionář řídil svůj výkonný sportovní vůz po veřejné dálnici rychlostí až 414 kilometrů za hodinu (257 mph).

Video zveřejněné tento měsíc online ukazuje Radima Bassera, jak tlačí svůj Bugatti Chiron na nejvyšší rychlost na dálnici A2 v Německu mezi Berlínem a Hannoverem.

Basser pod videem píše, že kaskadérský kousek byl natočen loni na rovném 10kilometrovém (6mil) úseku se třemi jízdními pruhy a „výhledem po celém úseku“.

„Bezpečnost byla prioritou, takže podmínky musí být bezpečné,“ řekl.

Auto je ale vidět míjející několik dalších vozidel na dálnici a světlo na videu ukazuje, že bylo v šeru.

Zatímco velká část populárních německých dálnic nemá žádné rychlostní limity, ministerstvo dopravy ve středu ve svém prohlášení uvedlo, že „odmítá jakékoli chování silničního provozu, které vede nebo by mohlo ohrozit účastníky silničního provozu“.

„Všichni účastníci silničního provozu musí dodržovat pravidla silničního provozu,“ dodala s odkazem na první klauzuli německého zákona o silničním provozu, který říká, že „každá osoba účastnící se silničního provozu se musí chovat tak, aby nebyla poškozena nikdo jiný,“ dodala. v nebezpečí, překážkách nebo nepříjemnostech více, než je za daných okolností nevyhnutelné.“

Ministerstvo poznamenalo, že zákon také vyžaduje, aby řidiči „jeli tak rychle, aby bylo vozidlo neustále pod kontrolou“.

READ  Nedostatek vakcín COVID: Obchodník s uměním v Abú Dhabí prodává údery | Zprávy o pandemii koronavirů

Baser, který je podle magazínu Forbes s odhadovaným majetkem 6,6 miliardy Kč (308 milionů dolarů) považován za nejbohatšího člověka v České republice, pod videem naznačil, že při kaskadérském kousku vsadil nejen na své řidičské schopnosti.

„Děkujeme Bohu za bezpečnost a dobré podmínky, protože jsme byli schopni dosáhnout rychlosti 414 km/h!“ napsal.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.