Německo a Česká republika se zavazují k solidaritě se zastavením toku ruského plynu

Německo a Česká republika se zavazují k solidaritě se zastavením toku ruského plynu

3D vytištěné plynovody zemního plynu spočívají na německé a ruské vlajce zobrazené na tomto obrázku pořízeném 31. ledna 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Ilustrace

Zaregistrujte se a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

BERLÍN (Reuters) – Německo a Česká republika v pondělí podepsaly společné prohlášení, v němž se zavázaly překonat závislost na ruských fosilních palivech a urychlit přechod na nízkouhlíkovou energetiku, protože propad dovozu ruského plynu ohrožuje bezpečnost dodávek v celé Evropě.

V pondělí také zahájila každoroční údržba největšího jednotlivého plynovodu přepravujícího ruský plyn do Německa, přičemž se očekává zastavení toků na 10 dní, ale vlády, trhy a společnosti se obávají, že odstávka by mohla být prodloužena kvůli válce na Ukrajině. Přečtěte si více

„Dohodu o solidárních opatřeních na ochranu bezpečnosti dodávek plynu mezi našimi dvěma zeměmi dokončíme před začátkem příští zimní sezóny,“ stojí v oznámení.

Německý ministr hospodářství Robert Habeck na návštěvě v Praze a český ministr průmyslu Josef Sekila uvedli, že je nutné se připravit na různé varianty, včetně neobnovení dodávek plynovodem Nord Stream 1, když má být v červenci dokončena plánovaná údržba. . 21.

Zaregistrujte se a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

(Obálka) Napsali Robert Mueller a Reham Al-Kusa, napsala Miranda Murray, střih Kirsty Knoll a Barbara Lewis

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

READ  Libérie a Surinam se zavazují otevřít kanceláře v Jeruzalémě

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *