Německo a Česká republika ohlásily první případy nového kmene COVID

Zatímco svět bojuje se strachem z nově objeveného kmene COVID-19, byly v sobotu v Německu a České republice potvrzeny první případy varianty Omicron. Někdo měl pozitivní test na novou variantu v Německu, který se nedávno vrátil z Jižní Afriky. Kai Klose, německý ministr sociálních věcí, uvedl, že v zemi byla objevena varianta Omnicron. „U cestovatele vracejícího se z Jižní Afriky bylo zjištěno několik mutací podobných omikronům. To vedlo k vysokému podezření a osoba byla izolována,“ řekl ministr, jak informoval Euronews.

Mezitím byl také v ČR odhalen první podezřelý případ varianty Omicron. Tato osoba prý nedávno cestovala z Jižní Afriky. Andre Pape, premiér země, řekl, že podezřelý virus pochází od ženy, která zůstala v Namibii, než se vrátila domů přes Jižní Afriku a Dubaj, uvedl v sobotu Guardian. Mezitím nizozemské úřady také analyzují vzorky od 61 cestujících, kteří byli pozitivně testováni na COVID-19. Tito cestující se údajně vrátili dvěma letadly z Jižní Afriky v pátek 26. listopadu.

O alternativním Omicronu

Zde je třeba poznamenat, že nová varianta byla klasifikována Světovou zdravotnickou organizací jako „proměnná vzbuzující obavy“ a dostala řecký název – Omicron. Tento kmen znepokojil vědce a zdravotnickou komunitu kvůli své složité genetické sekvenci. Kromě toho je to také nejúčinnější forma SARS-CoV-2, která dosud existuje. Varianta spike proteinu obsahuje více než 50 mutací, včetně více než 30 mutací na spike proteinu, díky čemuž je přenosnější než delta verze.

Vysoce mutovaná varianta B.1.1.529 je pro virology „důvodem k obavám“, protože má „hrozně vysoký“ profil mutace. Byl detekován v několika potvrzených případech MERS-CoV v Jižní Africe, kde byla detekována beta varianta. Varianta Omicron nyní kontroluje všechny infekce poté, co ničivá delta vlna v Jižní Africe nyní tvoří 75 % posledního genomu a brzy dosáhne 100 %. V Indii nejsou žádné případy nové varianty COVID-19, která má dosud zjištěno velké množství mutací, uvedla v pátek tisková agentura ANI s odvoláním na vládní úředníky.

READ  Apple TV+ letos v létě nabírá na síle

Foto: shutterstock/herec

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *