Německé město Hannover zakazuje horké sprchy, protože se začíná objevovat ruská plynová krize

Německé město Hannover zakazuje horké sprchy, protože se začíná objevovat ruská plynová krize

Hannover také zkrátí dobu, po kterou mají obecní budovy v období od října do března zapnuté vytápění – s výjimkou středisek denní péče – a přepne všechna světla na LED, zakáže přenosné klimatizace, ventilátory nebo radiátory a nainstaluje detektory pohybu místo trvalého osvětlení na veřejných místech. Toalety, kolárny, příjezdové cesty a parkoviště.

Moritz Frankenberg / Getty Images

Německé město Hannover odřízlo teplou vodu ve veřejných budovách, bazénech, tělocvičnách a tělocvičnách, protože ruské škrty v dodávkách plynu přiživily obavy ze zimní energetické krize.

Město také uzavře veřejné fontány a přestane v noci osvětlovat velké budovy, protože si město klade za cíl snížit spotřebu energie o 15 %, uvádí tweet starosty Hannoveru Billeta Unaie.

„Jde o reakci na hrozící nedostatek plynu, což je obrovská výzva pro obce – zejména pro velké město, jako je Hannover,“ řekl Unai.

Město také zkrátí dobu vytápění v obecních budovách v období od října do března – s výjimkou center denní péče – přeměnou všech světel na LED, zákazem přenosných klimatizací, ventilátorů nebo radiátorů a instalací detektorů pohybu místo trvalého osvětlení na veřejných toaletách. a přístřešky pro jízdní kola, stezky a parkoviště.

ruský plynárenský gigant Oznámil to v pondělí Gazprom Zastavila kvůli údržbě další turbínu v plynovodu Nord Stream 1 do Německa. Dodatečné snížení snížilo toky plynu, které již fungovaly na pouhých 40 % kapacity, na pouhých 20 %, což v Evropě vyvolalo nedůvěru.

Německý ministr hospodářství Robert Habeck označil zdůvodnění údržby za „frašku“ a lídři EU obvinili Kreml z použití státního Gazpromu jako zbraně v odvetě za západní sankce za válku Ruska na Ukrajině.

Města po celém Německu, která jsou silně závislá na ruském plynu, přijala podobná opatření, včetně Mnichova, Lipska, Kolína nad Rýnem a Norimberku.

READ  Rus byl odsouzen k doživotí v prvním procesu s válečnými zločinci na Ukrajině

Norimberk uzavřel tři ze svých čtyř veřejných krytých bazénů, zatímco koupaliště zůstanou otevřena do 25. září.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *