Nejvyšší věž v České republice pomůže proměnit bývalé uhelné město

Nejvyšší věž v České republice pomůže proměnit bývalé uhelné město

Česká Ostrava se ve 20. beatovém domě proměnila z centra těžby uhlí a nerostůy století na dnešní moderní město, Chebek + Kristoff CHK odhalil plány na stavbu nejvyšší budovy v České republice: Ostravské věže.

Decentní 56patrová věž ve tvaru X o výšce 771 stop je nejnovějším kusem městské zemní práce v Ostravě, kde průmyslové pozemky ustoupily novým obytným a kulturním budovám, jako je např. Koncertní síň Stevena Holla 2019. Uvnitř věže o rozloze 1,05 milionu čtverečních stop se CHK střídá mezi veřejnými a soukromými programy na střídajících se podlažích.

Rozšířené u základny a kšiltu a napnuté v pase s otočením o 90° mezi horní a dolní částí, každý ze tří bodů obsahuje obecné mezery; Nerušené přízemí umožňující plynulý pěší přechod z náměstí na primární úrovni a místního autobusového nádraží a veřejný bar, kavárna a restaurace s panoramatickým výhledem na město nahoře.

Ostravská věž se bude nacházet vedle autobusové zastávky a u paty mostu a ukotví srdce města při svém otevření v roce 2027 (s laskavým svolením CHYBIK + KRISTOF Architects & Urban Designers)

Mezi těmito dvěma stanicemi budou podle CHK umístěny obytné jednotky, kanceláře, hotel, maloobchodní prodejny a „konferenční centrum“.

V oznámení projektu architekt Michal Christophe, spoluzakladatel CHK, řekl: „Po přehodnocení typologie mrakodrapů, jeho funkce sloužit veřejnosti a revitalizovat městské prostředí, bylo jedním z našich primárních úkolů vytvořit pozitivní dopad na sociální prostředí srdce Ostravy. Cílem studia bylo vytvořit jednoduchý, ale výkonný tvar, který působí jako maják do centra města.“

Detailní pohled na vrásčitou skleněnou záclonovou stěnu
V horním patře bude veřejný bar, kavárna a restaurace pod baldachýnem, který odpovídá klikatému tvaru věže (s laskavým svolením CHYBIK + KRISTOF Architects & Urban Designers)

Věž Ostrava, připomínající křišťálovou fasádu věže bytového domu One Hundred ve Studiu Gang v Central West Endu v St. Louis, bude zabalena do skládané „rozkolísané“ skleněné fasády, která těsně navazuje na otrhané podlahové desky každého patra. Kromě estetického vkusu odpovídá zvýšená složitost hran věže také zvýšeným pozorovacím úhlům. Kovová střešní paluba v měděné barvě bude nahoře a vlnit se se stejnými ostrými křivkami budovy pod ní a zároveň stíní hosty.

Ostrava se nachází na hranicích s Polskem v centru regionu hlavního města Moravskoslezského kraje, který je domovem téměř jednoho milionu lidí. Po dokončení Ostravské věže v roce 2027 bude budova viditelná z celého města, pomůže překlenout prázdnou proluku v srdci města a bude sloužit jako brána do obchodních a zábavních čtvrtí.

READ  Eric Nam ruší své koncerty v ČR kvůli ztrátě hlasu | K-popové filmové novinky

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *