Nejvyšší soud potvrdil 20letý trest vězení pro Čecha bojujícího za donbaské separatisty – Brněnský deník

Soudci Nejvyššího soudu zamítli odvolání Martina Kantora proti jeho trestu. Kredit: Freepik.

Brno 10. srpna (ČTK) – Nejvyšší soud potvrdil 20letý trest vězení Martinu Kanterovi za boj s proruskými separatisty na východě Ukrajiny, řekl novinářům mluvčí Městského soudu v Praze Adam Wenik. Dnes.

Kantor byl odsouzen v nepřítomnosti a česká policie po něm stále pátrá.

Reklamní

Městský soud v Praze byl v případu soudem prvního stupně. Kantor byl odsouzen za teroristický čin a účast v teroristické skupině. Jeho dovolání k Nejvyššímu soudu bylo zamítnuto, řekl Wenik.

Kantor podle rozsudku odletěl z Prahy do Ruska v červenci 2015. Cestoval z Ruska na východní Ukrajinu a nelegálně vstoupil do oblasti Donbasu, aby podpořil separatisty v ozbrojeném konfliktu proti ukrajinské vládě.

Kantor po svém příchodu na Donbass podepsal roční smlouvu na službu v armádě nového Ruska, tvořené samozvanou Doněckou a Luhanskou lidovou republikou a vycvičenou jako odstřelovač. Později se účastnil válečných operací. Dosáhl hodnosti rotmistra a v září 2016 se stal velitelem jednotky, která měla za úkol pokládat miny a pasti na granáty.

Kanderův současný pobyt není znám.

Svědci soudu řekli, že se netajil tím, že se chce připojit k proruským separatistům. Prý má rád zbraně a chce se naučit rusky. Kantor je pak kontaktoval přes Skype, poslal jim své fotografie v uniformě a řekl, že má vojenský výcvik.

Kantorův právník naléhal na jeho propuštění. Popřel, že by Cantor skutečně bojoval uvnitř vojenských struktur. Právník také zpochybnil autenticitu Cantorovy komunikace s přáteli s tím, že si muž hodně vymyslel, aby vyvolal zajímavý dojem.

Doněcká a Luhanská oblast jsou východní částí Ukrajiny. Než tam v roce 2014 vypukl konflikt, žilo v těchto dvou regionech 6,6 milionu lidí. Boje mezi proruskými separatisty a ukrajinskými vládními silami propukly po pádu proruského prezidenta Viktora Janukovyče a od té doby si vyžádaly tisíce obětí.

READ  Vítězství na otevřeném hokejovém mistrovství světa žen ve Spojených státech, Kanadě a České republice

Od února, kdy ruská armáda napadla Ukrajinu, bojují po jejich boku separatisté.

https://brnodaily.com/2022/08/11/news/supreme-court-upholds-20-year-sentence-for-czech-man-fighting-for-donbass-separatists/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2022/08/court-hammer-books-judgment-law-concept-credit-freepik-1024×656.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2022/08/court-hammer-books-judgment-law-concept-credit-freepik-150×96.jpgČTKzločinČeská republika / SvětUkrajina, armáda, Rusko, krize na UkrajiněSoudci Nejvyššího soudu zamítli odvolání Martina Kantora proti jeho trestu. Kredit: Freepik.Brno, 10. srpna (ČTK) – Nejvyšší soud potvrdil 20letý trest vězení Martinu Kanterovi za boj v řadách proruských separatistů na východní Ukrajině, řekl mluvčí pražského magistrátu Adam Wenik. Soud řekl…

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.