Největší české očkovací centrum proti nově vznikajícímu koronovému viru se otevřelo, ale čekají na ně záběry

PRAHA (Reuters) – Největší české očkovací centrum proti koronavirům vstoupilo do své cesty v pátek, ale až do května bude fungovat na plný výkon, protože země zasažená pandemií čeká na další vakcíny.

Vláda byla kritizována za zvládání pandemie koronavirů, včetně toho, že si v rámci programu Evropské unie neobjednala co nejvíce vakcín.

Po hádce v Bruselu ohledně distribuce dalších vakcín mezi členskými státy se nyní očekává, že Češi do poloviny roku budou zaostávat za všemi ostatními zeměmi Evropské unie.

Země s 10,7 miliony obyvatel má podle našeho světa v datech nejvyšší úmrtnost na obyvatele na světě z COVID-19, zatímco míra infekce se teprve začíná snižovat.

Počet úmrtí na toto onemocnění dosáhl 27 617, což je více než dvojnásobek pouze v roce 2021. Ve čtvrtek bylo hlášeno 5 245 nových případů, což je nejnižší počet pracovních dnů od poloviny prosince. Od března 2020 bylo hlášeno celkem 1,57 milionu infekcí.

Vakcinační centrum v areálu O2 Arena v Praze bude hlavní složkou intenzifikace očkování. Před začátkem s kapacitou 7 000 lidí denně však čelí třítýdennímu zpoždění.

V pátek bylo k pořízení výstřelů přiděleno 1 000 pracovníků státní pohotovosti.

„Centrum bude plně spuštěno počátkem května, protože v současné době není k dispozici dostatek vakcín, aby bylo plně funkční,“ uvedl premiér André Babis během páteční kontroly.

Země doposud poskytla 1,97 milionu dávek vakcín, včetně 663 006 lidí, kteří dostali obě injekce. Ve čtvrtek bylo vystřeleno 58 928 výstřelů, což je nejvyšší denní součet.

(Připravili Jason Hovet a Jerry Skassel, střih Mike Colette White)

READ  EMDB 5.16 – Newen

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *