Největší české očkovací centrum je otevřené, ale čeká na záběry

9. dubna 2021 byli lidé očkováni proti koronaviru (Govit-19) během testovacího běhu v Národním vakcinačním centru v pražské O2 aréně. REUTERS / David W Černý

PRAHA (Reuters) – Největší české očkovací centrum COVID-19 mělo být otevřeno v pátek, ale plně funkční bude až v květnu, nakažená země čeká na další očkovací záběry.

Vláda se dostala do palby kvůli manipulaci s infekcí koronovým virem, včetně toho, že si v rámci programu EU neobjednala co nejvíce vakcín.

Po mezeře v Bruselu ohledně distribuce dalších vakcín mezi členskými státy se nyní očekává, že do poloviny letošního roku bude česká populace zaostávat za všemi ostatními zeměmi EU.

Naše globální údaje ukazují, že 10,7 milionu zemí má nejvyšší míru úmrtnosti na obyvatele na světě od COVID-19, zatímco míra infekce se začala snižovat.

Úmrtí na tuto chorobu dosáhla 27 617, což je jen v roce 2021 dvojnásobek. Ve čtvrtek bylo hlášeno 5 245 nových případů, což je nejnižší počet pracovních dnů od poloviny prosince. Od března 2020 bylo hlášeno celkem 1,57 milionu infekcí.

Vakcinační centrum v areálu O2 Arény Prox by mělo být klíčovým prvkem při zvyšování očkování. Čelí však třítýdennímu zpoždění do 3. května, než začne s kapacitou 7 000 lidí denně.

V pátek bylo připraveno získat záznam 1 000 státních pohotovostních pracovníků.

„Centrum bude plně funkční počátkem května, protože v současné době není dostatek vakcín při plné kapacitě,“ uvedl během pátečního průzkumu předseda vlády Andrzej Babis.

Země doposud vydala 1,97 milionu vakcín, včetně 663 006 lidí, kteří dostali oba výstřely. Ve čtvrtek bylo vydáno 58 928 výstřelů, což je denní maximum.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *