Nejnovější koronaviry: Spojené království snižuje úroveň výstrahy Covid z nejvyšší kategorie

Analytici uvedli, že plán udělovat poukázky na výdaje obyvatelům Hongkongu pomůže ekonomice města zotavit se z pandemie.

Paul Chan, finanční tajemník města, ve svém rozpočtu ve středu uvedl, že elektronické výdajové poukázky v hodnotě 5 000 hongkonských dolarů (644 USD) budou rozdány 7,2 milionu obyvatel.

„Očekává se, že toto opatření podpoří domácí spotřebu, aby napomohlo rozvoji digitální ekonomiky a dosáhlo růstu HDP odhadovaného na více než 1 procento,“ uvedla Agnes Chan, řídící partnerka EY v Hongkongu a Macau, s odkazem na podobné režimy v Macau a na Tchaj-wanu.

Ann Ling, analytička akcií společnosti Jefferies, uvedla, že kupóny odhadované na 36 miliard HK $ představovaly v roce 2020 9 procent výdajů na maloobchod a stravování.

„Předpokládáme, že vše bude utraceno v maloobchodním a restauračním sektoru. Může to však také rozšířit typy podnikání, jako jsou služby, hotely atd.“

Ling dodal, že když nezaměstnanost dosáhne nejvyšší úrovně za 17 let na 7 procentech, je pravděpodobné, že se výdaje zaměří na potřeby.

Očekává se, že elektronické podklady významně podpoří hongkonskou ekonomiku © Getty Images

Paul Hu, partner společnosti Ernst & Young Tax Services, uvedl, že zvýšení kolkovného z převodu akcií na 0,13 procenta z 0,1 procenta, což vedlo k prudkému poklesu akcií na městské burze, nebude mít dlouhodobý dopad .

„Toto zvýšení by nemělo mít dlouhodobý dopad na konkurenceschopnost hongkongského akciového trhu, protože sazba může být upravena podle tržních podmínek a celkového ekonomického prostředí,“ uvedl.

Ekonomové Citi klasifikovali rozpočet jako „opatrný, ale expanzivní“ a po zmírnění sociálních distančních opatření zvýšili prognózy ekonomického růstu na 4 procenta pro rok 2021 a 2 procentní růst pro první čtvrtletí.

Ekonomika města se v roce 2020 meziročně snížila o 6,1 procenta.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *