Nejnovější: French Open hájí pozici v jednáních v Ósace Sportovní

Paříž (AFP) – nejnovější francouzské otevření (vždy místní):

Organizátoři French Open hájili svůj „pragmatický“ přístup k manipulaci se čtyřnásobnou Grand Champion Naomi Osaka během turnaje a v neděli prohlásili, že se s ní několikrát pokusili jednat, než se rozhodli odstoupit, protože potřebovala přestávku v duševním zdraví.

„Udělali jsme to správným způsobem,“ řekl prezident Francouzské tenisové federace Gilles Moreton na tiskové konferenci v poslední den turnaje.

Osaka se stáhla z Roland Garros poté, co dostala pokutu 15 000 $ za to, že přeskočila tiskovou konferenci po svém vítězství v prvním kole – a vyhrožovala jí všechna čtyři grandslamová turnaje, že by mohla být diskvalifikována nebo pozastavena, pokud se bude i nadále vyhýbat médiím.

Před rozhovorem s médii řekla, že bojovala s úzkostí a odhalila, že měla záchvaty deprese.

Moreton dodal, že „co jsme všichni udělali se slamem – museli jsme to udělat. Udělali jsme správnou volbu, i když máte pocit, že bychom neměli nic říkat … o Naomi.“

Finále mužů se odehrává na French Open, kde Novak Djokovič hrál ve svém 29. grandslamovém finále a Stefanos Tsitsipas hrál svůj první zápas.

Vzali pole pod modrou oblohou v Paříži s teplotou 79 stupňů Fahrenheita (26 stupňů Celsia). Když Tsitsipas obviňoval síť, diváci začali skandovat jeho jméno. Djokovicovi fanoušci okamžitě reagují hlasitějším „Novakem!“

Djokovic usiluje o druhý titul na French Open a o 19. titul, což mu ponechává rekord mužů v počtu 20, který drží Rafael Nadal a Roger Federer. Tsitsipas se snaží být prvním Řekem, který vyhrál grandslamový titul.

V semifinále porazil Djokovič Nadala v epickém zápase, zatímco Tsitsipas potřeboval pět setů, aby porazil Alexandra Zvereva.

Borg vyhrál turnaj šestkrát v letech 1974-1981, zatímco Courier ho vyhrál dvakrát, v letech 1991 a 92.

Poté, co v předchozím kole porazil 13krát obhájce titulu Rafaela Nadala, usiluje Novak Djokovič o 19. hlavní titul ve finále French Open.

Světově proslulý Srb se setkal s pátým semenem Stefanosem Tsitsipasem, 22letým Řekem, který se objevil ve svém prvním finále Grand Slamu.

Djokovic se snaží sbírat své sedmé tituly z posledních 11 velkých turnajů. Mohl se také stát teprve třetím mužem v historii tenisu ziskem nejméně dvou titulů z každé ze čtyř grandslamových akcí.

Povětrnostní podmínky v Paříži jsou ideální pro závěrečný zápas letošního turnaje, odpolední teploty se pohybují kolem 26 ° C.

Barbora Krejčíková dokončila zatáčku o titul na Roland Garros.

Při hře s kolegyni z týmu CHIZ Katerinou Sinyakovou zvítězili v neděli ve finále čtyřhry 6: 4, 6: 2 nad Bethany Matek-Sandsovou z USA a Ijou Swiatekovou z Polska.

Kryžiková také získala titul dvouhry v Paříži. Je první ženou od Mary Pierce v roce 2000, která dokončila tituly ve dvouhře a čtyřhře na Roland Garros.

Kryjsikova a Sinyakova získali svůj druhý antukový titul na grandslamovém turnaji po zvednutí trofeje v roce 2018. Ten rok také vyhrály Wimbledon.

Den po získání svého prvního grandslamového titulu se Barbora Krezhikova vrátila na kurt v Roland Garros s cílem vyhrát tituly.

Ve finále čtyřhry se spojila s českou Kateřinou Sinyakovou proti USA Bethany Matek-Sandsové a Polce Iji Swiatekové.

Kryjsikova a Sinyakova společně vyhrály titul na Roland Garros v roce 2018. Matek Sands a Swiatek hrají společně svůj třetí turnaj a ve třetím kole vyřazují špičkovou dvojici.

Swatik byl v Paříži držitelem titulu ve dvouhře, ale letos byl vyřazen ve čtvrtfinále.

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.