Nejnovější aktualizace o rusko-ukrajinské válce – The Washington Post

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že světoví lídři by měli „přinutit Rusko, aby zahájilo skutečná mírová jednání“ a že Kyjev „opakovaně navrhoval“ rozhovory. Obvinil Rusko z maření těchto snah a označil požadavky Ukrajiny – včetně navrácení jejího území a bezpečnostních záruk – za „zcela srozumitelné podmínky“.

Následovalo jeho vyjádření v pondělí pozdě Informace z The Washington Post Zejména Bidenova administrativa vyzvala Kyjev, aby naznačil otevřenost jednání o ukončení války. Bílý dům uvedl, že Washington a Moskva udržují komunikační kanály na vysoké úrovni.

Zde jsou nejnovější zprávy o válce a jejích dominových efektech po celém světě.

4. Od našich zpravodajů

V jedné z ukrajinských vesnic skončila okupace – a začal spor: Měsíc poté, co ukrajinské síly znovu získaly kontrolu nad vesnicí v jižní Chersonské oblasti, se její kdysi splétaná komunita rozdělila kvůli obviněním, že někteří obyvatelé spolupracovali s ruskými silami, tvrdí Michael E. Miller a Anastasia Galushka ze Ševčenkivky.

„Sousedé ukazovali prstem na sousedy a přerušovali mezigenerační vazby,“ napsali. „Zpravodajští agenti se ptali na to, kdo co udělal, ale zatím to nebylo spravedlivé vůči těm, kteří se cítí zrazeni.“

READ  Britský kancléř Kwasi Quarting ustoupil od snížení daňové sazby o 45 %.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.