Nejméně 116 lidí, většinou žen, bylo zabito v tlačenici během náboženské události v Indii

Nejméně 116 lidí, většinou žen, bylo zabito v tlačenici během náboženské události v Indii

Reuters

Před oddělením pohotovosti v nemocnici ETA se shromažďují davy.


Nové Dillí
CNN

Při tlačenici během náboženského shromáždění v severní Indii zahynulo v úterý více než sto lidí, většinou žen a dětí, v jednom z nejkrvavějších incidentů, kterých byla země v posledních letech svědkem.

Ke katastrofě došlo během modlitebního setkání v mughalské vesnici Garhi v Uttarpradéši, nejlidnatějším indickém státě. Vesnice se nachází v regionu Hathras, asi 200 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Nového Dillí.

Hlavní tajemník indického státu Uttarpradéš Manoj Kumar Singh novinářům řekl, že nejméně 116 lidí, včetně 108 žen a sedmi dětí, bylo zabito poté, co se velký počet lidí přispěchal dotknout nohou místního kazatele, což vedlo k panika.

Místní zdravotníci uvedli, že dosud bylo identifikováno asi 72 těl a desítky zraněných se léčí v okolních nemocnicích.

Místní úředníci uvedli, že příčinou tlačenice byla přeplněnost.

Obřadu, na kterém indický duchovní Bholi Baba pronášel své náboženské kázání, se mělo zúčastnit asi 80 000 lidí. Ale Singh řekl: „Návštěvnost byla mnohem větší.“

Smrtelné scény začaly po skončení koncertu, kdy se stoupenci Bhol Baba vrhli k pódiu, aby se dotkli jeho nohou, podle Singha, který popsal chaotické scény, kdy lidé začali padat jeden na druhého a do nedalekého otevřeného kanalizačního kanálu.

Pořadatele obvinil, že nedodrželi seznam požadavků, které stanovil obvod. Bylo zahájeno vyšetřování na vysoké úrovni s cílem prošetřit okolnosti incidentu a podle místních úředníků bude proti organizátorům akce podána policejní zpráva za údajné překročení povolené úrovně návštěvnosti.

„Došlo k velké nedbalosti ze strany pořadatelů a bude jim hrozit přísný trest,“ řekl.

Přeživší hovořili o děsivé nehodě, která následovala. „Lidé začali padat jeden na druhého, jeden na druhého. Ti, kteří byli rozdrceni, zemřeli. Lidé je tam vytáhli,“ řekla podle agentury Associated Press Shakuntala Devi tiskové agentuře Press Trust of India.

READ  Valné shromáždění Organizace spojených národů izoluje Rusko drtivou většinou opět nad Ukrajinou

Sledujte tento interaktivní obsah na CNN.com

Generální inspektor Shalabh Mathur ze sousedního pohoří Ambala uvedl, že je vyvíjeno úsilí o poskytnutí lékařské péče zraněným a jsou přijímána opatření k provádění pitev na různých místech.

Videoklip zveřejněný agenturou Reuters zachycoval davy shromážděné před místní nemocnicí v nedaleké oblasti Ita, zatímco truchlící rodiny plakaly pro oběti. Členové zdravotnického personálu byli viděni, jak nesli lidi na nosítkách.

Indický premiér Naréndra Módí vyjádřil soustrast v projevu v dolní komoře indického parlamentu Lok Sabha.

Módí uvedl, že vláda provádí „pomocné a záchranné práce“ a koordinuje se se státní vládou. „Obětem bude všemožně pomoženo,“ dodal.

Dupání na náboženských shromážděních v Indii není nic neobvyklého a smrtelné incidenty se v minulosti dostaly na titulní strany novin, které poukazovaly na nedostatek adekvátní kontroly davu a bezpečnostních opatření.

Novoroční láska V lednu 2022 V jedné z nejposvátnějších indických svatyní v Džammú na severu země zahynulo nejméně deset lidí. V roce 2008 bylo v západní Indii zabito téměř 150 lidí, kteří se shromáždili na náboženské akci. Zemřel Při tlačenici na kopci před třemi lety bylo během pouti v západním státě Maháráštra rozdrceno více než 250 lidí.

Tento příběh byl aktualizován o další informace.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *