Nejlepší nasazená Sabalenka, bývalá šampionka Keysová postupuje v Charlestonu

Charleston, Jižní Karolína (AFP) – Nejlepší nasazená Arina Sabalenka zvítězila poprvé od konce února a překonala Američanku Alison Riskeovou 7:6…

Charleston, Jižní Karolína (AFP) – Nejlepší nasazená Arina Sabalenka vyhrála poprvé od konce února, když ve středu porazila Američanku Alison Riskeovou 7:6 (3), 6:4 a zahájila tak počasím zpožděný Credit One Charleston Open.

Španělská druhá nasazená Paula Padusa a česká třetí nasazená Karolína Plíšková se na prvním antukovém podniku sezony kvalifikovaly do třetího kola.

Nasazená 5. Elena Rybakina z Kazachstánu takové štěstí neměla, podlehla Ukrajince Anhelině Kalininové 6-4, 2-6, 6-4.

Problém s počasím pokračoval, protože zápas čtvrtého nasazeného Anase Jabera a Američanky Emmy Navarrové s Jaberem z Tuniska byl zastaven a on postoupil 6-3 5-2, než zařízení zasáhly blesky a přívalový déšť.

Běloruska Sabalenková prohrála úvodní zápasy v Indian Wells a Miami poté, co před šesti týdny ve čtvrtfinále v Kataru vypadla s nově nasazenou Igou Swiatekovou.

Sabalenkové však potřebovala téměř dvě hodiny, aby se dostala přes Riskeho. Sabalenková vedla v prvním setu 5:3, než si Riskeová vynutila tiebreak. Sabalenka se nakonec vytáhla a v tiebreaku získala pět z posledních šesti bodů.

Španělka Paduša porazila Maďarku Annu Bondarovou 6-1 6-4 a Češka Plíšková porazila Ukrajinku Katharinu Zavatskou 5-7 7-5 6-4.

Mezi další nasazené vítězky patří Jessica Pegola, č. 9, Madison Keys, č. 10 Belinda Bencic a Alice Cornet č. 12.

Američanka Pegola porazila Italku Yasmine Paoliniovou 6-2, 6-1, zatímco Američanka Keysová porazila Norku Ulrike Ikereovou 6-3, 6-1.

The Keys měli začít v úterý večer, dokud to špatné počasí neodloží. Řekla, že je důležité jet rychle proti Eikerimu.

„Nechtěl jsem, aby se věci po takovém zpoždění dostaly mimo trať,“ řekl Keys, který turnaj vyhrál v roce 2019. . “

READ  Kanadský basketbal doufá, že nová podlaha zvýší jeho střechu

Bencicová, která vyhrála olympijské zlato v Tokiu, porazila Češku Lindu Frohvertovou 6:1, 7:6 (6). Francouzka Cornetová porazila Američanku Haile Baptisteovou 6:3, 6:2.

Tři další nasazené hráčky ve středu prohrály, 14. nasazená Ajla Tomljanovic a 16. Čína Shuai Zhang.

Tomljanovic prohrála s Rumunkou Irinou Camelia Peugeot 6-2, 6-3, zatímco Zhang prohrála ve třech setech s Američankou Claire Liu 7-5, 2-6, 6-4.

První antukový podnik sezóny měl nabitý program poté, co mnoho úterních zápasů zničil déšť a nevlídné počasí v oblasti. Šampionát může mít ve čtvrtek těžší dohánění, protože odpoledne se očekává déšť.

___

Více AP Tennis: https://apnews.com/hub/tennis a https://twitter.com/AP_Sports

Copyright © 2022 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, psán nebo redistribuován.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.