Nejlepší nasazená Iga Swiatek usiluje o třetí titul na French Open v ženském finále proti Karolině Muchové

Nejlepší nasazená Iga Swiatek usiluje o třetí titul na French Open v ženském finále proti Karolině Muchové

Před něco málo přes čtyři roky obsadila v prvním kole juniorského mistrovství ČR na antuce 95. místo Iga Swiatek Prohrál ve třech setech a skončil na 106. místě Karolína Muchová.

Bylo to jedinkrát, kdy spolu hráli, i když jsou častými tréninkovými partnery.

V sobotu stejní dva hráči vezmou na kurt Philippe Chatrier odvetný zápas – na mnohem větší scéně a s mnohem vyššími sázkami: Otevřené mistrovství Francie. Swiatek je nyní na 1. místě, existuje již více než rok a je Ucházela se o svůj třetí titul na Roland Garros a čtvrtý v hlavním šampionátu.

Kariéru Muchové pokazila různá zranění, takže je až na 43. místě a je nenasazená, ale v posledních dvou týdnech si vedla nejlépe, zvlášť když se vrátila poté, co ve čtvrtečním zápase čelila zápasovému vyřazení nasazené dvojky Aryny Sabalenkové. semifinále.

A Muchová předvedla stejný mix starého a nového školního tenisu, na který si Swiatek pamatuje, že ho viděl zblízka během toho předběžného střetnutí v Praze v dubnu 2019.

„Moc se mi líbí její hra, upřímně. Opravdu ji respektuji a mám pocit, že je to hráčka, která dokáže cokoliv. Má skvělý cit. Dokáže také zrychlit hru,“ řekl Swiatek. svobody, nevím, v jejích pohybech. A má skvělou technologii. Takže jsem sledoval její zápasy a mám pocit, že její hru znám velmi dobře.“

Muchová dělá od všeho trochu.

V síti se cítí pohodlně. Budou měnit své rychlosti a úhly od základní čáry. Ví, kdy ustoupit a kdy zaútočit. V semifinále dokonce porazila více es než její obrovská soupeřka Sabalenka.

Muchová byla dotázána, zda někdy neuvažovala o změně přístupu a hraní jako ostatní hráčky.

„Ne, nikdy jsem tento okamžik neměl. Myslím, že to mám takhle ve všem v životě: ve skutečnosti nechci být jako všichni ostatní,“ řekl šestadvacetiletý Čech. „Je to ten druh hry, který mě baví a kterému věřím.“

READ  Watson, Seemar se snaží i nadále dominovat na Majdanu - Novinky

Dařilo se jí dost dobře na to, aby ji dotáhla k bilanci 5:0 proti ženám zařazeným do první trojky.

Nevěděla o této statistice, dokud se o ní nezmínil reportér a nezeptal se, zda by to bylo její favorit proti Swiatekovi, což Muchová zavrhla.

„Prostě mi to ukázalo, že proti nim můžu hrát,“ řekla. „Můžu soutěžit.“

O tom není pochyb.

Swiatek však představuje své vlastní výzvy.

Ta stejně jako Muchová umí hrát s mírným náskokem. Stejně jako Muchová ví, jak vybudovat bod, jak hrát v obraně, když je to nutné, a jak útočit, když je to nutné. Její těžký forhend ve vysoké rotaci je na antuce stejně nebezpečný jako jakýkoli úder od kohokoli jiného v současném ženském tenisu.

Swiatek proto zatím v turnaji neztratil ani set. A proč se v Paříži těšíte na druhý titul v řadě a třetí za čtyři roky.

Muchová vyhrála pouze jeden pohár WTA. Swiateková neměla na žádném turnaji nic, když vstoupila do svého prvního velkého finále na French Open v roce 2020 ve věku 19 let.

Jak se tedy Swiatek od té doby, která je stále jen něco málo přes týden, od jejích 22. narozenin, změnila?

„Jasně, cítím se jako lepší hráč. Cítím, že zlepšení je všude, takže nemůžu říct (jedna oblast). Všude – jako tenis, mentálně, takticky, fyzicky, jen získávání zkušeností, všechno,“ řekla .. „Takže ano, v podstatě celý můj život.“

___

AP tenis: https://apnews.com/hub/tennis A https://twitter.com/AP_Sports

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *