Nejlepší nasazená Iga Swiatek se utká s Karolínou Musovou v deštěm zpožděném utkání v Montrealu

Nejlepší nasazená Iga Swiatek se utká s Karolínou Musovou v deštěm zpožděném utkání v Montrealu

Polka Iga Swiatek porazila ve čtvrtek večer na National Bank Open českou 14. nasazenou Karolinu Mošovou 6-1 4-6 6-4 v utkání, které na více než šest hodin přerušil déšť.

Swiateková po čtvrté letošní výhře minulý týden doma ve Varšavě dohrála Muchovou tři hodiny, 20 minut po druhém setu a dvě hodiny, 50 minut před třetím setem.

„Musíte najít energii, i když jsme tu od devíti ráno,“ řekla Swiatek ve svém soudním rozhovoru. „Určitě to byl velmi výjimečný den a myslím, že podobnou situaci jsem ve své kariéře ještě nikdy nezažil, takže je tu příležitost naučit se něco nového a zjistit, čeho jsem schopen – i když jsme Tento zápas jsem hrál třikrát.“

Vítězstvím si Swiateková, která v červnu ve finále French Open porazila i Muchovou, zajistila, že zůstane na 1. místě 72. týden v řadě, kdy bude v pondělí zveřejněn nový žebříček. 22letý hráč vede turné se 49 výhrami v zápasech.

Swiatek rozehrál svůj čtvrtfinálový zápas proti Danielu Collinsovi. Američanka porazila v dnešním finálovém zápase domácí favoritku Lailu Fernandezovou 6-3, 6-3.

V jediném zápase, který skončil dnes odpoledne, čtvrtá nasazená Američanka Jessica Pegulaová porazila Italku Jasmine Paoliniovou 6:4, 6:0.

Pegula narazí na deblovou partnerku Coco Gauffovou, šestou nasazenou, Američanku, která porazila devátou českou wimbledonskou šampionku Marku Vondroušovou 6:3, 6:0. Minulý týden ve Washingtonu Gauffová získala svůj čtvrtý titul v kariéře.

Třetí nasazená Elena Rybakina z Kazachstánu porazila Američanku Sloane Stephensovou 6-3 6-3. Rybakina se utká s ruskou desátou nasazenou Dariou Kasatkinovou, která porazila Češku Marii Bouzkovou 6-3 6-4.

Zápas mezi dvojkou Arynou Sabalenkovou z Běloruska a Ruskou 15 Ljudmilou Samsonovou byl odložen na pátek. Svůj páteční zápas třetího kola odehrají také sedmá nasazená Češka Petra Kvitová a 12. nasazená Švýcarka Belinda Bencicová.

READ  Hartley sportovní šortky; Pátek 13. srpna

___

AP Tennis: https://apnews.com/hub/tennis

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *