Nejlépe umístěný Swiatek postupuje vítězstvím ve třech setech v San Diegu

SAN DIEGO – Nasazená Iga Swiateková potřebovala více než dvě hodiny, aby ve svém čtvrtečním úvodním zápase na šampionátu WTA 500 v San Diegu zvítězila nad Číňankou Zheng Qinwen 6-4, 4-6, 6-1.

Tváří v tvář neustálé mlze, která způsobila 30minutové zpoždění po odehrání zápasového bodu a krátkou pauzu na začátku druhého setu, otřásl Swiatek tvrdě zasahujícím Qinwenem, nasazeným 28, v zápase 16. kola. .

Swiatekovo vítězství bylo pro 21letou polskou hráčku, která je od 4. dubna světovou jedničkou, 61. letošní na WTA Tour.

„Nečekal jsem, že zažiji tak brzy ve své kariéře takovou dobrou zkušenost,“ řekl Swiatek, který v roce 2022 vyhrál šest titulů, včetně US Open, French Open a Indian Wells. „Je to jako kdyby se mé sny staly skutečností.“

Při hře na tvrdém terénu oba hráči často využívali padajících střel, což způsobilo, že Swiatek ve druhém setu upadl a snažil se vrátit Qinwenin úspěšný úder.

První dva sety byly vyrovnané na 4. V úvodní sadě Swiatek prolomil Qinwenovo podání a vedl 5-4, než si podržel podání.

Za nerozhodného stavu 4 ve druhém setu to byla Qinwen, kdo zlomil Swiateka a získal výhodu 5:4. Qinwen zachránila pět brejkbolů, než pečetila devátý zápas. Poté zlomil Qinwen Swiatek a vyrovnal zápas v jednom setu.

Přestože v úvodních setech urputně soutěžil, Swiatek si ve třetím setu rychle zajistil 5:1. Zachytila ​​rozhodující finále a vyhrála čtyři po sobě jdoucí body v lásce.

„Tato remíza je tak dobrá, že jsem nečekal žádné lehké zápasy,“ řekl Swiatek, který se minulou neděli v Ostravě dostal do finále Agile Open, než prohrál s bývalou druhou nasazenou Barborou Krejšíkovou, ve kterém startovala. . Vlast.

Později ve čtvrtek šestá nasazená Coco Gauffová překonala nenasazenou Kanaďanku Biancu Andreescuovou 6-4, 4-6, 6-3 a v rozhodujícím třetím setu předvedla svou brokovnici.

READ  Šéf West Hamu David Moyes nyní musí prokázat, že je mužem pro tuto velkou příležitost v Evropské lize | fotbalové zprávy

„Byly tam nějaké zlomové body, ale na každém zápase záleželo, na každém bodu,“ řekl Gauff. „Tvrdě jsme bojovali a počasí bylo skvělé.“

Na začátku třetího setu čelil Gauff propadu 3-1, než převzal vedení a vyhrál dalších pět her.

Gauff ji poslal po přední linii mimo dosah Andreescu přímo do pátečního čtvrtfinálového zápasu proti nejlepší nasazené Swiatekové.

Utkání bude reprízou letošního finále French Open, které Swiatek vyhrál ve dvou setech a porazil i Gavea na Italian Open v roce 2021.

„Iga je šampion, tak uvidíme, jak to dopadne tentokrát,“ řekl 18letý Gauff, který proti Swiatekovi závodil od doby, kdy byli oba vysoce postavení mladíci.

Na $757,900 San Diego Open, které se konalo v Barnes Tennis Center v San Diegu, se představí sedm z 10 nejlepších hráčů.