Nejistota českých voleb ve funkci prezidenta spěchala do nemocnice

Ale na rozdíl od roku 2017 přinesly tyto nedávné volby jasného vítěze. Peter Fiola, vůdce Společně a její premiérský kandidát, vyzval Zamana, aby přijal výsledky voleb.

„Opoziční strany mají ve sněmovně jasnou většinu,“ řekl Fiala. Ústava jasně říká, že stát potřebuje podporu většiny. Uvidíme, jaké kroky prezident Zaman podnikne, ale nesmí to ignorovat. „

Zeman v jediném povolebním komentáři poblahopřál vítězi voleb a všem zvoleným zákonodárcům.

Pokud Zeman nebude moci fungovat kvůli špatnému zdravotnímu stavu nebo z jiných důvodů, jeho prezidentské pravomoci převezme jak předseda vlády, tak jeho mluvčí v parlamentu. Pokud k tomu dojde, bude nejprve zvolen nový mluvčí dolní komory. Parlament může do 30 dnů od voleb svolat předsedu a další úředníky.

Kromě jiných volebních výsledků chce imigrantská a protimuslimská síla Svoboda a přímí demokraté v České republice, aby země opustila EU, na čtvrtém místě s podporou 9,6 procenta nebo 20 mandáty. Dalším překvapením bylo, že se sociálním demokratům ani tradičním parlamentním stranám v zemi, komunistům, nepodařilo získat křesla v parlamentu poprvé od odtržení Československa v roce 1993.

Pražská vojenská nemocnice potvrdila, že tam byl Zaman převezen v neděli. 77letý Zaman je silný kuřák a pijan, který trpí cukrovkou. Má potíže s chůzí a používá invalidní vozík.

„Důvodem jeho přijetí do nemocnice byly komplikace chronického onemocnění a léčíme ho zde,“ řekl doktor Miroslav Savorl, ředitel kliniky. Odmítl se vyjádřit.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovsek později řekl, že jeho současný pobyt v nemocnici nebyl hrozbou pro povolební vyjednávání země a jeho ústavní povinnosti. Řekl, že Zaman denně žádal o sledování médií.

Zaman byl dříve přijat 14. září, protože jeho úřad to později označil za plánované volby. Prezident je dehydrovaný a trochu unavený, uvedla kancelář. Zaman byl propuštěn o osm dní později a byl velmi dlouho hospitalizován.

READ  Zpráva o přestupu z Liverpoolu: Reds pronásledují českou dospívající Starlet, ale dlouhodobý cíl by mohl chybět

V roce 2019 strávil z podobných důvodů čtyři dny ve stejné nemocnici.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *