Nejdůležitější české a mezinárodní titulky zpráv

Pokud váš den nezačne, dokud nezachytíte nejnovější titulky, dáme vám vaši novou ranní opravu.

Česká republika

Česká republika nakoupí 52 nových děl Caesar od francouzské skupiny Nexter Systems za 8,5 miliardy korun, aby nahradila stárnoucí houfnice sahající do 70. let, uvedlo v pondělí české ministerstvo obrany. Ministr obrany Lubomír Metnar na twitteru uvedl, že smlouva bude podepsána do konce září.

Česká republika bude v teplejších měsících i nadále cvičit postupování hodin tak, aby se minimálně dalších pět let později stmívalo. Letní čas měl být v Evropské unii v roce 2019 ukončen, ale členské státy se nedokázaly dohodnout na jednom čase.

Policie v Praze vyslýchala v pondělí na více než šest hodin syna českého premiéra Andreje Babiše Andreje Babiše mladšího v souvislosti s případem zahrnujícím konferenční centrum vybudované jeho otcem. Předseda vlády čelí obvinění z dotačního podvodu v souvislosti s komplexem Čapí hnízdo a jeho syn byl kvůli této záležitosti již dříve obviněn.

Globalismus

Litevská vláda v pondělí uvedla, že tento měsíc začnou práce na první části plotu podél běloruské hranice s cílem udržet migranty pryč, 110 kilometrů dlouhém úseku zakončeném ostnatým drátem, který by měl být hotov do dubna. Do Litvy letos vstoupilo více než 4100 imigrantů, převážně z Blízkého východu a Asie.

Papež František v pondělí u památníku více než 100 000 slovenských Židů zabitých při holocaustu prohlásil, že je ostudné, jak se lidé, kteří říkají, že věří v Boha, dopouštějí nebo připouštějí „nevýslovné nelidské činy“. Při obřadu v místě, kde byla v poválečné komunistické éře zbořena synagoga, papež uvedl, že skutečným důvodem bylo „chtěli zrušit každou stopu (židovské) komunity“.

READ  Skateboardista Brandon Valjalo je jmenován reprezentovat SA na olympijských hrách v Tokiu

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *