„Neexistují žádné pořady ani při negativním testu vlády,“ uvedl český ministr zdravotnictví

Originální koncert projektu Chest Zee TimiCesta z temnoty)„Naplánováno na příští týden v koncertním sále v Luzernu v Praze, kde se bude testovat účast publika na koncertu o stavu negativního testu PCR, řekl v pátek novinářům ministr zdravotnictví Pet Arenberger.

Arenberger uvedl, že se s pravidly pro uvolnění kultury obrátí na epidemiologa a ministra kultury Lubomíra Sorálka, ale příští týden se koncert kvůli epidemiologické situaci nemohl uskutečnit.

„Myslím, že nejsme připraveni tento koncert povolit příští týden. Chceme to však v budoucnu zahájit pilotně,“ řekl Aurenberger v pátek na tiskové konferenci.

Od samého začátku organizátoři podmínili účast veřejnosti absolvováním neinvazivního testu na sliny PCR.

Cena testu PCR bude zahrnuta v lístku. Na základě jedinečného kódu se účastníci mohou zaregistrovat na test v den konání akce, hodinu po zahájení.

Pokud je výsledek negativní, mohou se koncertu zúčastnit, aniž by museli nosit masku.

„Začal jsem tyto koncerty vyrábět, když jsem investoval všechna povolení a sliby a stovky tisíc korun s konkrétními daty. Kvůli ministrovi jsem teď vyhodil všechny peníze z okna,“ uvedl organizátor koncertů Karel Luxac.

„Chtěli jsme mít v blízkosti Lucernu mobilní laboratoř, která by testovala 1 000 lidí, kteří se koncertu zúčastnili. Cílem bylo ukázat, že existuje šance pomalu přivést kulturní a společenské akce zpět do normálu,“ dodal.

„Podle statistik můžeme detekovat desítky pozitivních událostí testováním všech účastníků koncertu. Jejich identifikací zabráníme desítkám obtížných hospitalizací a zachráníme životy. To je nejdůležitější věc.“

READ  Heathrow & Gatwick: Nedávné cestovní rady pro zahraniční kanceláře pro Polsko, Českou republiku, Maďarsko a Bulharsko

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *