Nedostatek selenu: U 76 procent dospělých je nedostatek minerálu

Prevence duševního úpadku je ve dvacátém prvním století považována za hlavní zdravotní výzvu. Získané důkazy ukazují, že jídlo hraje ochrannou roli před poškozením mozku a v některých případech bylo prokázáno, že nedostatek vitamínů má nepříznivé účinky na zdraví mozku. Nedostatek jednoho vitaminu je přítomen u 76 procent dospělých a je nejčastěji pozorován u pacientů s Alzheimerovou chorobou.

Tělo potřebuje selen k produkci potřebných proteinů, aby se zabránilo poškození tkáně zánětem.

Minerál je také nezbytný pro udržení imunitního systému a štítné žlázy a hraje důležitou roli v reprodukci.

Nedostatek minerálů je spojen s řadou nemocí, včetně lidského růstu a svalové slabosti.

Ale i když je minerál pro naše dlouhodobé zdraví nesmírně důležitý, bylo zjištěno, že Britové mají chronický nedostatek selenu.

Přečtěte si více: Demence: Jak snížit riziko o třetinu – doporučení NHS

Podle British Dietetic Association je příjem selenu „výjimečně nízký ve všech věkových skupinách“ s výjimkou velmi mladých.

Čísla ukazují, že až 76 procent dospělých je pod doporučeným příjmem.

Zdá se, že role selenu ve zdraví přesahuje jeho účinky na imunitní systém a reprodukční systém.

Rostoucí počet výzkumů ukázal, že nedostatek selenu může mařit udržování kognitivních funkcí, protože existují důkazy, že selen může chránit před poškozením mozku.

Nenechte si ujít:

Jedna studie, publikovaná v časopise Alzheimer and Dementia v roce 2017, ukázala, že pacienti s Alzheimerovou chorobou vykazovali v oběhu nízké hladiny selenu.

Další výzkum ukazuje, že antioxidanty nacházející se v potravinách a doplňcích mohou zlepšit paměť u pacientů s Alzheimerovou chorobou.

Jedna studie ukázala, že konzumace jen jednoho brazilského ořechu denně může zlepšit paměť u pacientů s Alzheimerovou chorobou.

Selen se ve vysokých koncentracích nachází v para ořechách, přičemž vědci tvrdí, že konzumace pěti až šesti para ořechů splňuje doporučení pro dospělé.

READ  Studie říká, že jeleni infikovaní virem Covid mohou virus přechovávat a infikovat lidi

I když vhodnost suplementace bude záviset na vašich osobních hladinách selenu, je důležité zdůraznit příjem potravin bohatých na selen ve vaší stravě.

Naštěstí je selen pro optimální zdraví vyžadován pouze v malých množstvích.

Jako vodítko se ve Velké Británii doporučuje, aby muži 19 a starší dostali 75 mcg denně, zatímco ženy 15 a starší dostaly 60 mcg denně.

Jíst pět až šest para ořechů poskytne 64 až 76 mikrogramů selenu.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.