Nedávná studie zjistila, že Evropská unie je tím správným místem pro řešení epidemie, je však zapotřebí reformy

Ve čtvrtek (11. února) kancléřka Angela Merkelová vyzvala Němce, aby projevili větší trpělivost poté, co se dohodli s regionálními vůdci na prodloužení blokování koronavirů do 7. března, a uvedla, že omezení nebudou trvat o den déle, než je nutné, Napsali Madeleine Chambers, Christoph Stitz a Andreas Rinke.

Merkelová v rozhovoru pro dolní komoru parlamentu Bundestag uvedla, že prodloužení je nezbytné, aby se zabránilo třetí vlně kvůli rizikům, která představují nové varianty virů.

Merkelová řekla: „Vím, že to, čeho jsme v boji proti viru dosáhli, byla a stále má vysokou cenu.“

Postupný pokles denních infekcí zvýšil tlak na uvolnění přísných omezení zavedených od poloviny prosince a Merkelová se ve středu dohodla s předsedy vlád, že některé školy a kadeřnictví mohou být znovu otevřeny do 7. března.

Vzhledem k tomu, že se sousední země budou snažit ohnisko výrazně potlačit, Německo od 14. února zavede přísnější omezení pro lidi, kteří se snaží vstoupit na své území z České republiky a rakouského Tyrolska, uvedl ve čtvrtek mluvčí ministerstva vnitra.

Česká republika dříve oznámila přísnější uzavření ve třech provinciích, včetně dvou na hranicích s Německem, protože infekce koronaviry vzrostla za poslední týden na více než 1 000 na 100 000 obyvatel.

„Je nutné zavést hraniční kontroly, aby se zabránilo přenosu (rozmachu) viru do Německa,“ uvedl mluvčí ministerstva vnitra s tím, že podrobnosti o rozsahu zpřísňujících opatření se stále finalizují.

Ve snaze ujistit Němce, že blokování pomáhá, Merkelová uvedla, že si uvědomuje, že se jednalo o nejzávažnější omezení svobod v poválečném Německu. Věděla, že mnoho lidí se cítí osamělo a trápí se penězi a jejich budoucností.

„Jako demokracie je naší povinností neudržovat omezení na místě déle, než je nutné,“ uvedla.

READ  Boj proti „regulační únavě“ vůči Zelené dohodě EU

Největší evropská ekonomika se v loňském roce zmenšila o 5% a některé společnosti jsou zděšeny nedávným prodloužením a nedostatkem časového harmonogramu pro zmírnění omezení.

Merkelová uvedla, že očkovací program dal naději na nadcházející měsíce a dodala, že chápe zklamání lidí ze zahájení programu, který je mnohem pomalejší než v Británii, Izraeli a Spojených státech.

Aby se zabránilo třetí vlně infekce, bylo zapotřebí trochu více trpělivosti.

„Nemyslím si, že návrat – otevření a opětovné vypnutí – přináší lidem větší předvídatelnost, než čekat o několik dní déle,“ řekla Merkelová.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *