Návštěva místopředsedy Senátu ČR zaměřená na polovodiče

Návštěva místopředsedy Senátu ČR zaměřená na polovodiče

Místopředseda Senátu ČR Jiří Dráhos v rozhovoru pro tchajwanská média řekl, že doufá, že během své návštěvy Tchaj-wanu příští týden podpoří širokopásmovou spolupráci.

Drahoš, který Tchaj-wan navštívil již třikrát, přijede na Tchaj-wan v pondělí na týdenní návštěvu.

Trahos v rozhovoru vyjádřil touhu získat vhled a zkušenosti z Tchaj-wanu a přivítal společnosti, jako je Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC), aby založily výzkumná centra v České republice.

Foto: CNA

Trahos řekl, že má v plánu setkat se s klíčovými představiteli tchajwanského výkonného a legislativního jüanu, stejně jako jednat s univerzitami, Academia Sinica a podnikateli.

Ačkoli politická jmenování byla prioritou, měl širokou škálu zájmů, řekl Trahos, který se vyučil jako vědec.

Drahoše doprovodí náměstkyně ministra pro vědu, výzkum a inovace Jana Havlíková, která povede delegaci čítající zhruba 20 členů včetně zástupců špičkových českých univerzit a akademií.

Očekává se, že delegace projedná podrobnosti spolupráce v oblasti polovodičů s institucemi, jako je Taiwan Semiconductor Research Institute a National Applied Research Laboratories (NARLabs).

Drahoš, který Tchaj-wan naposledy navštívil v roce 2022, si klade za cíl upozornit na české projekty na zlepšení designu čipů, rozvoj návrhů čipů a center odolnosti dodavatelského řetězce a rozvoj talentů.

Když TSMC zřídila závod v Drážďanech v Německu, Drahoš řekl, že Prahu – dvě hodiny jízdy z Drážďan s přímými lety na Tchaj-wan az Tchaj-wanu – vidí jako „ideální uzel“ pro tchajwanské polovodičové operace.

Oblast mezi Prahou a Drážďany, pojmenovaná Ústí nad Labem, má podle něj velký potenciál jako základna polovodičového dodavatelského řetězce.

Pražská Univerzita Karlova navíc v listopadu loňského roku navázala partnerství s Národní univerzitou Chengchi (NCCU) v Tchaj-peji za účelem vytvoření Centra odolnosti dodavatelského řetězce, zatímco Brno, druhé největší město České republiky, bude také hostit výzkum a návrh čipů. Střed, řekl Drahoš.

READ  Tomáš Plekanec získává zlato za lavičkou pro Česko na mistrovství světa v hokeji

Drahoš a jeho delegace budou během návštěvy diskutovat o podrobnostech spolupráce s odborníky z NCCU a NARLabs.

Komentáře budou přezkoumány. Udržujte komentáře relevantní k článku. Komentáře obsahující nadávky a obscénnosti, osobní útoky nebo propagace budou odstraněny a uživateli bude zakázán přístup. Konečné rozhodnutí bude na uvážení The Taipei Times.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *