Návrat poté, co porazila českou hráčku Krežikovou ve finále WTA

Carolina Blíšková v neděli odpoledne vyhrála strhující vítězství nad svou týmovou kolegyní Barborou Krezczykovou ve finále Akron WDA.

V celočeské aféře nasazená trojka Blíšková porazila nasazenou dvojku Kryžikovou 0-6, 6-4, 6-4 a postoupila tak do skupiny s předkoly 2-1. Kryzczykowa vedla 6:0, 4:2 a Blíšková znovu vyhrála.

Z hlediska pohlaví se Blíškové ani Kryžikové nepodařilo postoupit do semifinále. Anett Kontaveit a Garbiñe Muguruzaová skončily v týmu Teotihuacán mezi nejlepšími dvěma a budou semifinalistkami skupiny.

Bliskova říká: „Nikdy nechcete začínat zápas, jako je tento. S mým podáním a mou hrou nikdy nemůžete vytvořit hru,“ řekla Blíšková novinářům po zápase. „[It] Byla to kombinace toho, že ona hrála dobře a já nehrál dobře.

„Ale ve službě se opravdu snažíte dělat jednoduché věci, možná se můžete vydat za službou, o které si myslíte, že je nejspolehlivější. Nechoďte na bláznivé vítěze, hrajte jednoduché, možná pár křížových tratí.“

„Takže jsem těžce bojoval, abych si dal šanci, alespoň počkejte, možná jí bude chybět pár, protože v prvním setu nic nevynechala. Opravdu se to stalo, už bylo určitě pozdě. Ale byl jsem šťastný. Byl jsem tam a čeká na příležitost.

„S [coach] Saška [Bajin], Věci jdou lépe. Na příští sezonu jsme samozřejmě připraveni, což mě překvapuje. Taky mu věřím. Mysleli jsme si, že to byl skvělý rok. Přesto je mnoho věcí, které chceme zlepšit. Upřímně, cítím se s ním šťastný. Mám pocit, že mi rozumí. Spolupracujeme dobře. Doufáme, že se vám rozšíření služeb bude líbit.“

Rychlá fakta: Blíšková vyhrála předchozí dva mítinky s Krezzhikovou, ale k oběma došlo, když Krezzíková byla v první 200 mimo první 200, včetně střetu v prvním kole na Roland Cars 2018.

Nicméně Blíšková protáhla jeho neposkvrněnou hlavu vítězstvím 2 hodiny a 7 minut nad letošním vládnoucím mistrem dvouhry a čtyřhry Rolanda Karose Kryžikovou.

READ  Česká republika vyhrála v Čchangwonu titul v trojboji mužů na 50 m

Bývalá světová jednička Blíšková je nejzkušenější singlovou závodnicí ve finále WTA 2021, která se kvalifikovala do posledních pěti ročníků v řadě. Čtvrtý sériový výlet do semifinále mu ale chyběl.

Bodový roh: Blíšková se musela otřást těžkým setem a mankem brzd, aby zápas otočila. Celkově Kryžiková skončila s více vítězkami (29:20) a méně vynucenými chybami (40:45), ale Blíšková měla ve druhém a třetím setu o čtyři nevynucené chyby méně než Kryžiková.

Lídr dosavadní sezony Blíšková (387 a počet) jich v střetnutí vypálil 11, ale utrpěl 12 dvojchyb. Přesto si Blíšková udržela čtvrté vítězství v top 10 v sezóně.

Příběh zápasu: Kryžiková našla tvrdý forhend, aby během půl hodiny vymetla úvodní sadu. Krezzhiková měla osm vítězek, pouze se třemi povinnými chybami v zákoně, zatímco dvě vítězky v prvním setu Bliškové utopilo 12 povinných chyb.

Kryžiková měla ve druhém setu brzkou výhodu, porazila další forhendový winner a ujala se vedení 3-2. Blíšková se ale svým úžasným forhendem vymanila z napjatého podání při podání šesti dvojek a byla blízko 4-3.

Kryžikova poprvé upustila podání v dalším utkání, ve kterém zaznamenal tři dvojchyby. V následujícím zápase za stavu 15-30 zastavil volej Krezzhikové Misku Blíškovou 5-4.

Další dvě dvojité chyby Kryžikové v další hře, včetně setbolu, umožnily Blíškové vyhrát čtvrtý gem v řadě a druhý set.

Blíšková se nyní pevně vtáhla do zápasu a Pohlaví šli z nohy na nohu v ostře sporném rozhodnutí. Blíškové výkonné podání a forhend pomohly zabránit brejkbolům na 2-2 a 4-4, díky čemuž se na ukazateli skóre stal výjimečným.

Kréta vyhrála 5:4, kde chyby Grežikové rázem přinesly Blíškové trojitý mečbol. Ve třetí šanci se Kryžnikov znovu protáhl a jeho comeback zakončila Blíšková.