Navaľnyj se před soudem dostavuje poprvé od ukončení hladovky a říká: „Jsem jen strašná kostra“

Aktivista V únoru byl uvězněn v samostatném případu za porušení podmínek podmínečného propuštění, přestože se v Německu zotavil z otravy vojenským nervovým plynem Novichuk, když byl obviněn z neinformování důstojníků propuštěných. Navaľnyj viní Kreml z jeho atentátu, který vláda opakovaně popírá.

Navalnyj držel hladovku 31. března, když byl ve vězení a požadoval lékařskou péči, ale skončil minulý týden, když mu byla nakonec poskytnuta lékařská péče.

Mluvil se svou ženou Julií Navalnií, která byla fyzicky přítomna u soudu, a řekl jí podrobnosti o jeho váze a o tom, co naposledy jedl.

Řekl, že byl převezen do koupelny, takže vypadal „vhodně“, aby to slyšel.

„Podíval jsem se na sebe. Jsem jen strašná kostra. Když jsem naposledy vážil 72 kg, byl jsem pravděpodobně v sedmé třídě,“ řekl. Jeho právník uvedl, že Navaľnyj v lednu po návratu z Německa do Moskvy vážil 94 kg.

Dodal, že jedl „čtyři lžíce kaše denně, pátý den, zítra jím šest lžic.“

Ve svém posledním prohlášení, než soudce Korysheva opustil Natalii, aby zvážil rozhodnutí, zahájil Navalny své kázání proti Putinovi a přirovnal ho k pošetilému králi v dětském příběhu „Císařovy nové šaty“.

„Řekl bych, že tvůj král je nahý a na tu věc křičí více než jeden malý chlapec – nyní na něj křičí miliony lidí. Je to zcela zřejmé. Přišlo dvacet let nekompetentní vlády: Z koruny vyklouzává jeho uši, „řekl Navaľnyj. O Putinovi hovoří také o masových protivládních protestech v Rusku po uvěznění aktivisty a během jeho hladovky.

Řekl: „Váš nahý král chce vládnout až do konce, nestará se o zemi, lpí na moci a chce vládnout na neurčito.“

Svůj hněv namířil také na státní zástupce v soudní síni.

„Všichni jste zrádci. Vy a nahý král provádíte plán, jak zajmout Rusko, a Rusové se musí změnit na otroky. Jejich bohatství jim bude vzato, budou připraveni o jakékoli vyhlídky, vy jste tento plán provedli. „

Julia Navalnaya, přední levá, u soudu ve Moskvě ve čtvrtek.

Rovněž požádal soudce, aby ho přestal přerušovat a nazval to také zradou.

READ  Uzamčení učinilo z Londýna prosperující krysí město

Nalvalny byl 20. února shledán vinným z hanobení bohatství Artemenka, 94letého veterána z druhé světové války. Případ byl postoupen soudu kvůli komentářům, které Navalny na sociálních sítích loni v červnu kritizoval video vysílané státní televizní stanicí RT, ve kterém různé prominentní osobnosti vyjádřily podporu kontroverzním změnám ruské ústavy. Artemenko byl mezi těmito příznivci. Navaľnyj dostal pokutu 850 000 rublů (přibližně 11 400 $).

Ústavní změny, které byly podpořeny referendem z 1. července, připravily Putinovi cestu k tomu, aby zůstal ve funkci do roku 2036, přestože zemi vládl již dvě desetiletí.

Rusko podalo proti Navalnému několik případů, které jsou podle něj a jeho příznivců vymyšlené.

Slyšení také přichází poté, co státní zástupci zmrazili aktivity Navalného politického hnutí po celé zemi, dokud nebude vydáno rozhodnutí soudu o jeho klasifikaci jako extremistické organizace, spolu s Nadací Navalny v boji proti korupci.

Šéf štábu hnutí Leonid Volkov ve čtvrtek uvedl, že hnutí se „formálně rozpustí“, ale zaměstnanci v těchto úřadech budou i nadále fungovat jako nezávislá hnutí, „ale my je již nebudeme financovat a nebudeme jim přidělovat úkoly. Ale víme, že to sami udělají. „Skvělá práce.“

Kanceláře byly původně zřízeny v únoru 2017 s cílem organizovat dobrovolnické aktivity během ruské prezidentské volební kampaně. Po volbách převzaly regionální kanceláře další místní politickou práci.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *