„Natrvalo to změnilo Labouristickou stranu,“ říká Keir Starmer.

„Natrvalo to změnilo Labouristickou stranu,“ říká Keir Starmer.
  • Napsal Chas Geiger
  • Politický reportér

Video vysvětlení, Sir Keir Starmer: „Konzervativci překonali naději lidí“

Sir Keir Starmer slíbil voličům, že bude „bojovat za vás“ a dá „země na první místo, stranu na druhé“.

Ve svém prvním velkém projevu od vyhlášení všeobecných voleb vůdce labouristů řekl, že mu lze věřit, protože „tuto stranu navždy změnil“.

Vyzval lidi, aby mu důvěřovali, že dosáhne ekonomické stability a ochrání národní bezpečnost.

Rishi Sunak řekl, že země potřebuje „odvážnou akci, ne kecy“.

Navzdory výraznému náskoku labouristů v průzkumech veřejného mínění Sir Keir uznal, že mnoho voličů jeho strana ještě plně nepřesvědčila.

„Vím, že je bezpočet lidí, kteří se ještě nerozhodli, jak budou v těchto volbách hlasovat, jsou unaveni neúspěchem, chaosem a rozdělením mezi konzervativci, ale stále mají na nás otázky: Změnili se labouristé dostatečně?

„Důvěřuji jim své peníze, naše hranice a naši bezpečnost? Moje odpověď je ano, můžete, protože jsem navždy změnil tuto stranu,“ řekl.

Sir Keir později BBC řekl, že se považuje za „socialistu“.

Mnoho levicových členů jeho strany ho obviňovalo, že opustil socialistickou vizi svého předchůdce Jeremyho Corbyna, ale sir Keir řekl: „Popsal bych se jako socialista. Popisuji se jako pokrokář. Popisuji se jako někdo.“ Vždy staví zemi na první místo a stranu na druhé.“

Sir Keir také řekl BBC, že plány labouristů neznamenají, že by bylo potřeba zvýšit daně, včetně hlavní sazby DPH.

„Zvýšení daní v posledních letech zatěžovalo pracující lidi,“ řekl.

„Prošli jsme všechny naše plány a žádný z nich nás nepožádal o zvýšení daní.“

Stalo se tak poté, co labouristická stínová kancléřka Rachel Reevesová v neděli oznámila, že za labouristické vlády nebudou žádné zvýšení daně z příjmu ani národního pojištění.

Na otázku, zda chybí nadšení pro labouristy, Sir Keir poukázal na výkon strany v nedávných místních a doplňovacích volbách a řekl: „Je mi zcela jasné, že lidé, kteří volili jiné strany, nyní hledají změnu.“ Dělnická strana.“

V pondělním osobním projevu Sir Keir obšírně hovořil o svém vlastním původu, vyrůstal v malém městečku Oxted v Surrey v „těžkých časech“ 70. let.

„Můj otec byl výrobce nástrojů, pracoval v továrně Moje matka byla zdravotní sestra… Nikdy si nestěžovala, ale její nemoc formovala náš život.

„Vím, jak se cítí nekontrolovatelná inflace a jak vás zvyšující se životní náklady mohou obávat dalšího pošťáka na cestě: ‚Přinese další účet, který si nemůžeme dovolit?‘

Volby byly „o více než o individuálních změnách a politice, ale o hodnotách, temperamentu, charakteru a větší otázce: na čí straně jste? přidal.

„Koho máš na mysli, když se rozhoduješ?

„Všechno, za co jsem bojoval, bylo utvářeno mým životem a každá změna, kterou jsem v této straně udělal, se týkala nějaké věci a odpovědi na tuto otázku a jediné odpovědi: pracující lidé této země naplňují své aspirace. a vydělávat si na živobytí.“ Respektovat a sloužit jejich zájmům.“

Sir Keir, který se stal vůdcem v dubnu 2020, byl během pandemie frustrovaný, protože neměl vhodnou příležitost se voličům představit.

S předvolební kampaní, která nyní probíhá, cítí, že je nutné voličům něco sdělit o tom, kdo se chce stát premiérem.

Vůdce Labouristické strany řekl, že jeho zkušenosti „utvářely plán, který jsem nakreslil pro Británii, a důležitost ekonomické stability nade vše“.

„Nyní jsme však v nebezpečném novém bodě, blízko k překročení bodu důvěry, a to nejen v politice, ale v mnoha institucích, jejichž cílem je sloužit a chránit britský lid.“

Předseda Konzervativní strany Richard Holden projev labouristického vůdce odmítl a označil jej za „únavný a matoucí“ a „bez politiky, podstaty nebo plánu“.

„Keir Starmer se znovu postavil, aby zemi neřekl absolutně nic… Otázkou zůstává: Najde Starmer odvahu a přesvědčení, aby nám řekl, co udělá, nebo to prostě neví?

Dodal: „Volba je jasná: držet se úspěšného plánu a podniknout odvážné kroky pro bezpečnější budoucnost s Rishi Sunakem nebo se vrátit na začátek s labouristy.“

Konzervativci v neděli také tvrdili, že vůdce labouristů neměl „vytrvalost“ na kampaň a řekl, že „odpočívá doma“.

V pondělí to sir Keir odmítl jako „zoufalý“ a řekl: „Promarnil jsem devět let svého života v opozici. Pracoval jsem čtyři a půl roku na změně této Labouristické strany, a teď jsem dostal šanci vzít to do země.“

„Takže to děláme nejen s energií, ale s úsměvem a pozitivitou pro všechny naše kandidáty, když míříme do těchto voleb.“

READ  Smrtící útoky šimpanzů na gorily, které byly poprvé viděny ve volné přírodě

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *