Nastupující hlavní český úředník pro veřejné zdraví se omlouvá římskému lidu za rasistický vtip

Paula Svrinov a vtip, který sdílela na svém profilu na Facebooku. Text „Faraon Lagado dnes vykradl svůj vlastní byt. Faraon pracuje z domova podle ojedinělých pravidel. Buďte jako faraón.“ (Vysoká škola: Romea.com)

Paula Svrinová, hlavní úřednice pro veřejné zdraví v České republice, se omluvila římské veřejnosti za sdílení rasistického vtipu s romskými stereotypy na svém facebookovém profilu. Po tiskové konferenci ho česká vládní komisařka pro lidská práva Helena Volková kontaktovala s žádostí o vysvětlení.

Podle Vulkova měli oba telefonický rozhovor, během kterého se Svrinov za celou věc omluvil a všem členům se omluvil komisaři pro lidská práva. Česká státní rada pro záležitosti římských menšin. „Tímto vás ujišťuji, že umístění tohoto příspěvku na mou stránku na Facebooku není úmyslné a není definitivní urážkou římské menšiny. Viděl.

„Jsem vždy připraven pomoci římské menšině. Z mých setkání a telefonátů s ostravskými delegáty těchto menšin na jaře loňského roku můžete vidět, když jsme hovořili o bezpečném návratu příslušníků této menšiny z UK. Vytvořené video bylo zveřejněno na webových stránkách Moravskoslezského regionálního odboru veřejného zdraví. „Přirozeně doufám, že budu i nadále poskytovat takovou pomoc,“ řekl ve své omluvě nadcházející hlavní úředník pro veřejné zdraví.

Ve čtvrtek organizace Romeo tweetovala, že vtip sdílený na facebookové stránce Svrino byl rasistický. Přečtěte si memorandum, které sdílel Svrinov v říjnu 2020, „Faraon Lagado dnes vykradl svůj vlastní byt. Faraon pracuje z domova podle ojedinělých pravidel. Buďte jako faraon.“

„Nevím, jak to skončilo na mém profilu, proto jsem zavřel celý profil. Facebook vlastně nepotřebuji,“ řekl ve čtvrtek večer české tiskové agentuře.

„Nemám takové víry, nemám pocit, že bych mohl být rasista,“ řekl Svrinov v pořadu „Zpravodajství a komentáře“ České televize.Události, nápady). Na otázku ohledně rasistických vtipů během tiskové konference včera odpoledne řekl český ministr zdravotnictví John Platney: „Jsem velmi šokován, promiň, promluvím si s ní.“

READ  Eurovision INFE Anketa 2022: Sázení začíná v České republice

Swrinov (57) je vedoucím moravskoslezského regionálního odboru veřejného zdraví od ledna 2020. Specializuje se na péči a podporu veřejného zdraví a mnoho let se specializuje na výživu a bezpečnost potravin jako auditor na úrovni EU.

Včera český premiér Babik Svrinov řekl, že pracoval v Bruselu. Před pěti lety se ucházel o pozici hlavního úředníka pro veřejné zdraví v České republice během výběrového řízení na nového kandidáta, ale vzhledem k legitimní legislativě o veřejné službě nebyla jeho předchozí práce pro Evropskou komisi uznána jako dostatečně kvalifikovaná.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *