Naše sluneční soustava by mohla mít brzy devátou planetu a není to Pluto

Naše sluneční soustava by mohla mít brzy devátou planetu a není to Pluto

V naší sluneční soustavě může být devátá planeta, která čeká na objevení – a ne, není to Pluto.

Naše sluneční soustava obsahuje osm planet, ale v posledních letech astronomové předpokládali, že by se v naší sluneční soustavě mohla skrývat devátá planeta, kterou jsme dosud neměli možnost vidět.

Je to proto, že díky své velké vzdálenosti od Slunce bude slabě osvětlené a je jako hledat jehlu v kupce sena; Současné dalekohledy ji také nemusí být schopny detekovat.

Nicméně nový dalekohled, který začne v roce 2025 hledět na oblohu u zázraku naší sluneční soustavy, jej může zaznamenat, pokud to nedokáže japonský dalekohled Subaru na Havaji.

Řekli odborníci Živé vědy Nový dalekohled na observatoři Vera C. Rubin v Chile by mohl v příštích několika letech najít nepolapitelnou planetu devět, přezdívanou Planeta devět, nebo ji navždy vyloučit.

„Je opravdu těžké vysvětlit sluneční soustavu bez planety devět, ale neexistuje způsob, jak si být 100 procent jistý,“ řekl Mike Brown, astronom z Kalifornského technologického institutu. [it exists] Dokud to neuvidíš.“

Burzovní obrázek Kuiperova pásu / Paul Fleet, iStock

Vzhledem k tomu, že se Slunce pravděpodobně objeví z větší vzdálenosti než hvězdy k nám na Zemi, očekává se, že to bude plynný nebo ledový obr.

Kromě Pluta, které bylo v roce 2006 degradováno z planety na trpasličí planetu, nebyly nalezeny žádné planety za Neptunem nebo Kuiperovým pásem, obrovským prstencem asteroidů, komet a trpasličích planet, které obíhají kolem Slunce za ním.

V roce 2004 vědci zjistili, že Sedna, možná trpasličí planeta za Pásem, má podivnou oběžnou dráhu kolem Slunce, což naznačuje, že ji gravitačně táhne další velká hmota.

Studie z roku 2014 zjistila, že podobný objekt Kuiperova pásu má podobnou dráhu jako Sedna a od té doby byly objeveny další.

READ  Konečné plány pro pokročilého kosmického kartografa

Hypotéza Planet Nine byla publikována Brownem a Konstantinem Batyginem v roce 2016.

„Nejprve jsme neřekli, že existuje planeta, protože jsme si mysleli, že je směšné, že nějaká planeta existuje,“ řekl Brown Live Science.

„Ale zkoušeli jsme spoustu různých věcí, abychom vysvětlili, co jsme viděli, a nic jiného nefungovalo.

„Náš nejlepší odhad je, že je asi sedmkrát větší než Země.“

Jiní astronomové údajně řekli, že je „velmi pravděpodobné“, že existuje Planeta Devět, ale jiní nejsou přesvědčeni.

předplatné Pro náš bezplatný týdenní zpravodaj indy100

Jak se připojit bezplatný kanál WhatsApp indy100

Podělte se o svůj názor v našich demokratických zprávách. Kliknutím na ikonu pro souhlas v horní části stránky pomůžete posunout tento článek nahoru v žebříčku indy100

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *