NASA zveřejnila první barevné snímky

Obrázek: NASA, ESA, CSA a STScI

Prezident Biden zveřejnil první plnobarevnou vědeckou fotografii Vesmírný teleskop Jamese Webba NASA V pondělí ukázala sílu nové observatoře jedním z nejhlubších snímků vesmíru, jaký byl kdy pořízen.

proč tě to zajímá: Tento dlouho očekávaný milník připraví cestu pro zbytek mise dalekohledu v hodnotě 10 miliard dolarů, která má přetvořit naše chápání toho, jak se vesmír vyvíjel od nejstarších galaxií po dnešek.

Vedení zpravodajství: Snímek ukazuje kupu galaxií tak masivní, že zkresluje světlo ostatních galaxií za ní, působí jako zvětšovací sklo ve vesmíru a umožňuje JWST vidět slabé, vzdálené galaxie, podle NASA.

  • „Tento výsek obrovského vesmíru pokrývá kus oblohy o velikosti zrnka písku, který člověk na Zemi drží na délku paže,“ napsala vesmírná agentura. popis obrázku.
  • V úterý má NASA odhalit zbytek prvních snímků JWST v 10:30 ET. Reklamu můžete sledovat živě NASA TV Začátek v 9:45 ET.

co říkají: „Vidíte galaxie zářící kolem jiných galaxií, jejichž světlo je zakřivené, a vidíte jen malou malou část vesmíru,“ řekl v pondělí administrátor NASA Bill Nelson spolu s Bidenem a viceprezidentkou Kamalou Harrisovou.

  • „Tyto fotografie připomenou světu, že Amerika dokáže velké věci,“ řekl Biden.
  • „Nyní vstupujeme do nové fáze vědeckého objevování,“ dodal Harris. „Na základě Hubbleova odkazu nám vesmírný teleskop Jamese Webba umožňuje vidět hlouběji do vesmíru než kdykoli předtím, s úžasnou jasností.“ „Zlepší to, co víme o původu našeho vesmíru, naší sluneční soustavy a možná i života samotného.“

Mezi řádky: Tento snímek v hlubokém poli je prvním z dlouhé řady snímků, jako jsou snímky pořízené Hubbleovým vesmírným dalekohledem.

  • Hubble první hluboké pole Byl vytvořen, když astronomové v roce 1995 namířili vesmírnou observatoř na zdánlivě nezajímavé místo na obloze.

  • Snímek – pořízený v průběhu 10 dnů – se hemžil galaxiemi, z nichž některé vznikly, když byl vesmír starý pouhých 500 milionů let.
  • Od té doby astronomové nadále používají HST k pořizování hlubokých snímků vesmíru a odhalují další galaxie vzdálené světelné roky.
READ  Přes Zemi proletěl asteroid a nikdo ho neviděl přicházet

Velký obraz: Nyní se očekává, že JWST změní vše o tom, jak vědci chápou ranou historii našeho vesmíru.

  • Pomocí infračerveného světla bude teleskop schopen proniknout do kosmického prachu a dohlédnout dále do minulosti než kdy předtím a odhalit první galaxie a hvězdy, které vznikly v rodícím se vesmíru.

co chceš sledovat: Očekává se, že snímky, které má NASA zveřejnit v úterý, ukážou více ze širokého souboru vědeckých cílů JWST.

  • Podle NASA první várka odhalí drobné detaily vzniku hvězd, atmosféru exoplanety, skupiny galaxií a planetární mlhoviny.

Poznámka editora: Tento příběh byl po zveřejnění aktualizován o další podrobnosti.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.