NASA úspěšně testuje nový motor pro průzkum hlubokého vesmíru

NASA úspěšně testuje nový motor pro průzkum hlubokého vesmíru

NASA oznámila, že její inženýři agenturu vyvinuli a otestovali První plnohodnotný rotační detonační raketový motor (RDRE).

Agentura uvedla, že návrh by mohl dramaticky změnit způsob, jakým budou budoucí pohonné systémy stavěny. Nadzvukový raketový motor využívá detonaci, konstrukce produkuje větší výkon při menší spotřebě paliva než současné pohonné systémy.

Má schopnost pohánět jak lidské landery, tak meziplanetární vozidla do destinací hlubokého vesmíru, jako je např Měsíc nebo Mars.

NASA a DARPA vyvíjejí termonukleární raketový motor, který by mohl dostat lidi na Mars: Zpráva

Rotary Detonation Rocket Engine nebo RDRE Hot Fire Test v Marshall Space Flight Center.
(NASA)

Během testování v alabamském ústředí byl motor zapálen více než tucetkrát Východní testovací oblast Marshall Space Flight Center.

NASA uvedla, že motor dosáhl svého primárního cíle tím, že prokázal, že jeho hardware může fungovat po delší dobu a zároveň odolat extrémnímu teplu a tlaku prostředí vytvářenému detonacemi. Při plném plynu RDRE produkovalo více než 4000 liber tahu po dobu asi jedné minuty při průměrném tlaku v komoře 622 psi. Jedná se o nejvyšší kompresní poměr, jaký kdy u tohoto designu byl.

Umělecké dílo NASA bylo spuštěno, aby přivedlo Spojené státy blíže k „udržitelné lidské stopě na Měsíci“

Pozoruhodné bylo také úspěšné představení Deep Throttle a Internal Ignition.

Rotační detonační raketový motor

Rotační detonační raketový motor
(NASA)

„Tato úspěšná demonstrace přibližuje technologii použití v budoucích létajících vozidlech, což umožňuje NASA a komerční prostor Přenést více užitečného nákladu a hmoty do destinací hlubokého vesmíru, což je klíčová součást k tomu, aby byl průzkum vesmíru udržitelnější.“

Kliknutím sem zobrazíte aplikaci FOX NEWS

Vzhledem k tomuto nedávnému úspěchu provádějí inženýři další práci na vývoji plně znovu použitelné třídy RDRE 10 000 liber, aby určili výkonnostní výhody oproti konvenčním raketovým motorům na kapalinu.

READ  Vesmírný závod! Meteority zasáhly Maine a muzeum nabízí odměnu 25 000 dolarů

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *