NASA se pokusí opravit Hubbleův dalekohled přepnutím na záložní zařízení

Hubbleův kosmický dalekohled NASA je téměř měsíc mimo provoz.

Počítač s užitečným zatížením dalekohledu – stroj z 80. let, který řídí a sleduje všechny vědecké přístroje kosmické lodi Najednou přestal pracovat 13. června. Byli to inženýři Odstraňte problém المشكلة Od té doby, ale s malým úspěchem.

Nicméně, Nejnovější oznámení NASA Navrhuje záblesk naděje: Agentura tweetovala Ve čtvrtek úspěšně otestoval postup, který převádí části dalekohledů na jejich náhradní součásti.

To by mohlo připravit půdu pro návrat užitečného počítače na internet a přehrát tak vědecká pozorování Hubbla.

NASA uvedla, že k akci by mohlo dojít již příští týden, po dalších přípravách a revizích. Dalekohled a vědecké přístroje na palubě zůstávají v provozuschopném stavu.

Podle ředitele astrofyzikální divize NASA Paula Hertze by však přechod byl „riskantní“.

„Nemůžeš ve skutečnosti zvednout ruce a měnit spotřebiče nebo přepínat napětí, a to je velmi obtížné,“ Řekněte to novému vědci.

NASA již dříve úspěšně převedl Hubble na své záložní nástroje

Astronaut opravuje Hubbleův vesmírný dalekohled ve skafandru nad Zemí

Sedm astronautů na palubě raketoplánu Endeavour nahradilo v prosinci 1993 nefunkční zrcadlo na Hubblově vesmírném dalekohledu.


NASAHubble je nejmocnější vesmírný dalekohled na světě. Obíhá asi 353 mil nad Zemí.

30. června NASA oznámila, že zjistila, že zdrojem problému s užitečným zatížením počítače byl Hubble Scientific Instrumentation and Data Processing Unit (SI C&DH), kde se počítač nachází.

„Některé z hardwarových dílů nalezených v SI C&DH mohou být viníky,“ Řekla NASA.

Na dalekohledu jsou předinstalovány náhradní díly. Jde tedy jen o přechod k těmto nadbytečným zařízením. Agentura dodala, že před pokusem o tvrdý přechod ze Země by inženýři museli cvičit na simulátoru.

NASA v minulosti restartovala Hubble pomocí tohoto typu procesu. V roce 2008, po havárii počítače, dalekohled přestal na dva týdny fungovat, Inženýři se úspěšně transformovali k redundantním zařízením. O rok později opravili astronauti na oběžné dráze dvě rozbitá zařízení – Hubble Pátý a poslední proces rezervace. (NASA v současné době nemá žádný způsob, jak vypustit astronauty do vesmírného dalekohledu.)

Krabí mlhovina Zelená Oranžová Žlutá Web

Krabí mlhovina – pozůstatek výbuchu supernovy o průměru šesti světelných let – podle snímku z Hubblova dalekohledu.


NASA, Evropská kosmická agentura, J. Hester a A. lol (Arizonská státní univerzita)Restartování observatoře online je pro NASA zásadní.

Mluvčí agentury uvedl: „Hubble je jednou z nejdůležitějších astrofyzikálních misí NASA. Je v provozu více než 31 let a NASA doufá, že v tom bude pokračovat ještě mnoho let.“ Řekl zevnitř v červnu.

Hubble, který byl na oběžnou dráhu vypuštěn v roce 1990, může Zachycené fotografie Od narození a smrti hvězd objevujte nové měsíce kolem Pluta a sledujte dva mezihvězdné objekty, které procházejí naší sluneční soustavou. Hubblova pozorování také umožnila astronomům vypočítat věk a rozpínání vesmíru a podívat se na galaxie, které vznikly krátce po Velkém třesku.

READ  Zkušební let Boeing Starliner byl odložen

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *